Bulgarian Teachers Programme
from
Sunday, 27 July 2014 (17:00)
to
Saturday, 2 August 2014 (10:00)
Monday, 21 July 2014
Tuesday, 22 July 2014
Wednesday, 23 July 2014
Thursday, 24 July 2014
Friday, 25 July 2014
Saturday, 26 July 2014
Sunday, 27 July 2014
19:30
19:30 - 20:30
20:30
20:30 - 21:30
Monday, 28 July 2014
08:30
08:30 - 09:00
Room: 60/6-015 - Room Georges Charpak (Room F)
Contributions
08:30
Welcome address by Director-General R. Heuer / Приветствено слово за Добре дошли от генералния директор на ЦЕРН
-
Rolf Heuer
(
CERN
)
08:35
Introduction to the programme / Въведение в програмaта
-
Rolf Landua
(
CERN
)
08:45
Address of the Bulgarian Deputy Minister of Science and Education Mukkades Nalbant / Приветствено слово от Българския министър на Науката и Образованието Мукадес Налбант
-
Mukkades Nalbant
(
Bulgarian Deputy Minister of Science and Education
)
09:00
09:00 - 12:00
Room: 60/6-015 - Room Georges Charpak (Room F)
Contributions
09:00
Introduction to CERN / Въведение в ЦЕРН
-
Zornitsa Zaharieva
(
CERN
)
10:00
Introduction to Particle Physics / Въведение във физиката на елементарните частици
-
Plamen Iaydjiev
(
Department of High Energy and Cosmic Rays
)
11:00
Detectors and Nuclear Electronics/ Детектори и ядрена електроника
-
Gueorgui Antchev
(
Bulgarian Academy of Sciences (BG)
)
Plamen Iaydjiev
(
Department of High Energy and Cosmic Rays
)
12:00
Lunch / Обяд
Lunch / Обяд
12:00 - 14:30
Room: Restaurant 1
14:30
meeting point CERN Reception
meeting point CERN Reception
14:30 - 15:45
16:00
16:00 - 19:15
Room: ATLAS (LHC - Point 1)
Contributions
16:15
Visit ATLAS Cavern / Визита в ATLAS - group 1
17:00
Visit ATLAS Cavern / Визита в ATLAS - group 2
17:45
Visit ATLAS Cavern / Визита в ATLAS - group 3
18:30
Visit ATLAS Cavern / Визита в ATLAS - group 4
19:30
19:30 - 20:00
Room: Restaurant 1
Tuesday, 29 July 2014
08:30
08:30 - 12:05
Room: 60/6-015 - Room Georges Charpak (Room F)
Contributions
08:30
Introduction to accelerators and their future / Въведение в ускорителите и тяхното бъдеще
-
Ivan Glushkov
(
University of Sofia (BG)
)
09:10
Introduction to CERN аccelerator complex and its control / Въведение в комплекса ускорители на ЦЕРН и тяхното управление
-
Zornitsa Zaharieva
(
CERN
)
10:10
Atomic nuclei: basic building blocks of matter / Атомни ядра: oсновни градивни клетки на материята
-
Chavdar Stoianov
(
Inst. for Nucl. Res. & Nucl. Energy - Bulgarian Academy of Sciences
)
11:10
Medical Physics / Медицинска физика
-
Katia Sergieva
(
Sofia Medical University
)
12:15
Lunch / Обяд
Lunch / Обяд
12:15 - 13:45
Room: Restaurant 1
13:50
meeting point reception
meeting point reception
13:50 - 15:00
15:15
parallel visit
parallel visit
15:15 - 17:15
Contributions
15:15
Visit Microcosm / Посещение на Микрокосм - group 1
-
Ivan Glushkov
(
University of Sofia (BG)
)
15:15
Visit to SC facility/ Посещение на SC ускорителя - group 2
-
Zornitsa Zaharieva
(
CERN
)
16:15
Visit to SC facility/ Посещение на SC ускорителя - group 1
-
Zornitsa Zaharieva
(
CERN
)
16:15
Visit Microcosm / Посещение на Микрокосм - group 2
-
Ivan Glushkov
(
University of Sofia (BG)
)
17:30
17:30 - 18:30
18:45
Revision of the Day / Преглед на деня
Revision of the Day / Преглед на деня
18:45 - 19:15
Room: Restaurant 1
Wednesday, 30 July 2014
09:00
09:00 - 12:15
Room: 503/1-001 - Council Chamber
Contributions
09:00
Astrophysics/ Астрофизика
-
Petr Temnikov
(
Bulgarian Academy of Sciences (BG)
)
10:10
Antimatter/Антиматерия
-
Peter Vankov
(
Bulgarian Academy of Sciences (BG)
)
11:05
Neutrino Physics
-
Roumen Tsenov
(
University of Sofia (BG)
)
12:15
Lunch / Обяд
Lunch / Обяд
12:15 - 14:00
Room: Restaurant 1
14:00
14:00 - 20:00
20:00
20:00 - 22:00
Room: Hotel Edelweiss
Thursday, 31 July 2014
08:30
08:30 - 11:30
Room: 40/S2-C01 - Salle Curie
Contributions
08:30
Heavy Ions: Introduction to ALICE / Тежки йони: Въведение в ALICE
-
Peter Hristov
(
CERN
)
09:40
Higgs discovery/ Откритието на Хигс бозона
-
Leandar Litov
(
University of Sofia (BG)
)
10:40
Inspiring the next generation of scientists
-
Mick Storr
(
University of Birmingham (GB)
)
11:45
Lunch / Oбяд
Lunch / Oбяд
11:45 - 13:15
Room: Restaurant 1
13:30
13:30 - 16:30
Contributions
13:30
Transport from Reception to CMS
14:00
Visit CMS / Посещение на CMS
-
Andrey Marinov
(
Bulgarian Academy of Sciences (BG)
)
Gueorgui Antchev
(
Bulgarian Academy of Sciences (BG)
)
Ivan Glushkov
(
University of Sofia (BG)
)
Plamen Iaydjiev
(
Department of High Energy and Cosmic Rays
)
16:00
Transport from CMS to Reception
16:30
16:30 - 18:30
Room: 60/6-015 - Room Georges Charpak (Room F)
Contributions
16:45
Bulgarian Teachers Programme - lessons, achievements and prospects / Българската учителска програма – уроци, постижения и перспективи
-
Svezhina Dimitrova
(
Astronomical Observatory, Varna
)
17:45
Panel Discussion with the lecturers, guides and teachers
Friday, 1 August 2014
08:30
08:30 - 12:00
Room: S'Cool Lab
Contributions
08:30
Group 3
-
Ivan Glushkov
(
University of Sofia (BG)
)
Konrad Jende
(
CERN, Education Group
)
Svejina Dimitrova
(
Astronomical Observatory, Varna
)
09:40
Group 2
-
Ivan Glushkov
(
University of Sofia (BG)
)
10:50
Group 1
-
Ivan Glushkov
(
University of Sofia (BG)
)
08:30 - 12:00
Contributions
08:30
Group 1
-
Tzanko Spassoff
(
LIP Laboratorio de Instrumentacao e Fisica Experimental de Part
)
Vasil Georgiev Vasilev
(
CERN
)
09:40
Group 3
-
Tzanko Spassoff
(
LIP Laboratorio de Instrumentacao e Fisica Experimental de Part
)
10:50
Group 2
-
Tzanko Spassoff
(
LIP Laboratorio de Instrumentacao e Fisica Experimental de Part
)
08:30 - 12:00
Contributions
08:30
Group 2
-
Alexander Iskrenov Hristov
(
Bulgarian Academy of Sciences (BG)
)
09:40
Group 1
-
Alexander Iskrenov Hristov
(
Bulgarian Academy of Sciences (BG)
)
10:50
Group 3
-
Alexander Iskrenov Hristov
(
Bulgarian Academy of Sciences (BG)
)
12:00
Lunch / Обяд
Lunch / Обяд
12:00 - 13:15
13:30
13:30 - 14:15
Room: 60/6-015 - Room Georges Charpak (Room F)
Contributions
13:30
CERN Education / Образованието в ЦЕРН
-
Rolf Landua
(
CERN
)
14:15
14:15 - 15:00
Room: 60/6-015 - Room Georges Charpak (Room F)
Contributions
14:15
Questionnaires and Evaluation of the Programme / Въпросници и оценка на програмата
-
Svejina Dimitrova
(
Astronomical Observatory, Varna
)
20:00
20:00 - 23:00
Saturday, 2 August 2014
08:30
08:30 - 09:00