|
09:00
|
Welcome to CERN/ Добре дошли в ЦЕРН
-
Mick STORR
(30/7-018 - Kjell Johnsen Auditorium)
|
09:15
|
Introduction to the programme / Въведение в програмaта
-
Mick Storr
(30/7-018 - Kjell Johnsen Auditorium)
|
09:30
|
Introduction to CERN / Въведение в ЦЕРН
-
Svetlomir STAVREV
(svetlomir.stavrev@cern.ch)
(30/7-018 - Kjell Johnsen Auditorium)
|
10:30
|
Introduction to Particle Physics / Въведение във физиката на елементарните частици
-
Vladimir Genchev
(Department of High Energy and Cosmic Rays)
(30/7-018 - Kjell Johnsen Auditorium)
|
11:00
|
Detectors / Детектори
-
Vladimir GENCHEV
(vladimir.genchev@cern.ch)
(30/7-018 - Kjell Johnsen Auditorium)
|
11:30
|
Introduction to accelerators / Въведение в ускорителите
-
Angel ANGELOV
(angelov@inrne.bas.bg)
(30/7-018 - Kjell Johnsen Auditorium)
|
|
09:00
|
Cosmology / Kосмология
-
Daniela KIRILOVA
(IA, BAS)
(30/7-018 - Kjell Johnsen Auditorium)
|
10:30
|
Medical Physics / Медицинска физика
-
Lachezar AVRAMOV
(IE, BAS)
(30/7-018 - Kjell Johnsen Auditorium)
|
|
09:00
|
Exotic Nuclei: Nuclear Structure and Nuclear Reactions/ Екзотични ядра: ядрена cтруктура и ядрени реакции
-
Mitko GAIDAROV
(INRNE, BAS)
(30/7-018 - Kjell Johnsen Auditorium)
|
10:00
|
Experiments beyond the Standard Model / Експеримент
-
Plamen IAYDJIEV
(INRNE, BAS)
(30/7-018 - Kjell Johnsen Auditorium)
|
11:00
|
Overview of the Accelerators’ Control at CERN / Преглед на Управлението на Ускорителите в CERN
-
Zornitsa Zaharieva
(CERN)
(30/7-018 - Kjell Johnsen Auditorium)
|
|
09:00
|
ALICE – Heavy Ions Experiment /ALICE – експериментът с тежки йони
-
Peter Hristov
(CERN)
(40/S2-C01 - Salle Curie)
|
11:00
|
CP Violation LHCb/ Нарушение на четността LHCb
-
Peter VANKOV
(CERN)
(40/S2-C01 - Salle Curie)
|
|
09:00
|
CERN Education / Образованието в ЦЕРН
-
Mick STORR
(Salle Andersson)
|
10:00
|
Build a Cloud Chamber / Изграждане на аерозолна камера
-
Mick Storr
(CERN)
(30/7-018 - Kjell Johnsen Auditorium)
|
10:00
|
Questionnaires and Evaluation of the Programme / Въпросници и оценка на програмата
()
|
10:00
|
Teachers Lab / Учителска лаборатория
-
Svezhina Dimitrova
(PGMT Varna)
(30/7-018 - Kjell Johnsen Auditorium)
|
|
09:00
|
Departure / Отпътуване
(30/7-018 - Kjell Johnsen Auditorium)
|
|
18:00
|
Arrival at Hotel / Пристигане в хотела
(30/7-018 - Kjell Johnsen Auditorium)
|
19:00
|
Dinner / Вечеря
(Restaurant 1)
|
|
12:30
|
--- Lunch ---
|
14:00
|
Visit ATLAS Visitor Centre / Визита в посетителския център на ATLAS
-
Theodore TODOROV
(LAPP, Annecy)
Peter VANKOV
(peter.vankov@cern.ch)
(3162/1-G01 - ATLAS 3D/VISITOR CENTRE)
|
15:30
|
Visit Microcosm / Посещение на Микрокосм
(33-R-001)
|
17:30
|
Revision of the Day /Преглед на деня
(Restaurant 1)
|
|
12:30
|
--- Lunch ---
|
14:00
|
Discover Geneva Treasure Hunt / Открий Женева, Лов на съкровища
()
|
20:00
|
Programme Dinner / Официална вечеря
(30/7-018 - Kjell Johnsen Auditorium)
|
|
12:30
|
--- Lunch ---
|
14:00
|
Visit LHC Magnet Test Facility / Посещение на тестовата установка на LHC магнитите
-
Zornitsa Zaharieva
(CERN)
Tzanko Spassoff
(LIP Laboratorio de Instrumentacao e Fisica Experimental (LIP)-Un)
Ivan Glushkov
(2173-R-001)
|
15:30
|
Visit to LHC Control Centre / Посещение на контролния център на LHC (CCC Conference Room)
-
Zornitsa Zaharieva
(CERN)
Tzanko Spassoff
(LIP Laboratorio de Instrumentacao e Fisica Experimental (LIP)-Un)
Ivan Glushkov
(874/R-030 - CCC)
|
18:30
|
Revision of the Day / Преглед на деня
(Restaurant no. 1)
|
|
12:30
|
--- Lunch ---
|
14:00
|
Visit ALICE / Посещение на ALICE
-
Peter Hristov
(CERN)
Tzanko Spassoff
(LIP Laboratorio de Instrumentacao e Fisica Experimental (LIP)-Un)
(30/7-018 - Kjell Johnsen Auditorium)
|
16:00
|
Visit LHCb / Посещение на LHCb
-
Peter VANKOV
(NIKHEF)
Tzanko Spassoff
(LIP Laboratorio de Instrumentacao e Fisica Experimental (LIP)-Un)
(30/7-018 - Kjell Johnsen Auditorium)
|
17:30
|
Revision of the Day / Преглед на деня
(Restaurant no. 1)
|
|
12:30
|
--- Lunch ---
|
14:00
|
Bulgarian Teachers Programme - lessons, achievements and prospects / Българската учителска програма – уроци, постижения и перспективи
-
Svezhina DIMITROVA
(Astronomical Observatory, Varna)
(500/1-001 - Main Auditorium)
|
15:00
|
Visit Computer Centre / Посещение на Computer Centre
-
Zhechka Toteva
(CERN)
(500/1-001 - Main Auditorium)
|
19:00
|
Bulgarian Dinner / Българска вечеря
(30/7-018 - Kjell Johnsen Auditorium)
|
|
|