Bulgarian Engineering Teacher Programme

from Sunday, October 15, 2017 (5:00 PM) to Saturday, October 21, 2017 (12:00 PM)
CERN

        : Sessions
    /     : Talks
        : Breaks
Oct 15, 2017
Oct 16, 2017
Oct 17, 2017
Oct 18, 2017
Oct 19, 2017
Oct 20, 2017
AM
9:00 AM
Lectures (until 12:40 PM) (6/2-024 - BE Auditorium Meyrin)
9:00 AM Welcome to CERN and introduction to the program/ Добре дошли в ЦЕРН и въведение в програмaта - Jeff Wiener (CERN)   (6/2-024 - BE Auditorium Meyrin)
9:20 AM Introduction to the programme / Въведение в програмaта - Roman Zahariev Zahariev (Bulgarian Academy of Sciences (BG))   (6/2-024 - BE Auditorium Meyrin)
9:25 AM Introduction to the programme / Въведение в програмaта - Svezhina Dimitrova (A)   (6/2-024 - BE Auditorium Meyrin)
9:30 AM Introduction to CERN / Въведение в ЦЕРН - Zornitsa Zaharieva (CERN)   (6/2-024 - BE Auditorium Meyrin)
10:40 AM Introduction to CERN аccelerator complex and its control system / Въведение в комплекса ускорители на ЦЕРН и системи за тяхното управление - Zornitsa Zaharieva (CERN)   (6/2-024 - BE Auditorium Meyrin)
11:45 AM IT at CERN – GRID technologies / Информационни технологии в ЦЕРН – GRID технологии - Ivan Glushkov (University of Texas at Arlington (US))   (6/2-024 - BE Auditorium Meyrin)
8:30 AM
Lectures (until 12:30 PM) (222/R-001)
8:30 AM Introduction to Particle Physics, accelerators and their future / Въведение във физиката на елементарните частици, въведение в ускорителите и тяхното бъдеще - Plamen Stoianov Iaydjiev (Bulgarian Academy of Sciences (BG))   (222/R-001)
9:35 AM Introduction to Detectors/ Въведение в детектори - Plamen Stoianov Iaydjiev (Bulgarian Academy of Sciences (BG))   (222/R-001)
10:25 AM Higgs discovery/ Откритието на Хигс бозона - Leandar Litov (University of Sofia (BG))   (222/R-001)
11:30 AM Electronics and IT in the experiments at CERN / Електроника и ИТ в експериментите провеждани в CERN - Leandar Litov (University of Sofia (BG))   (222/R-001)
8:30 AM
Lectures (until 10:30 AM) (503/1-001 - Council Chamber)
8:30 AM Medical Physics / Медицинска физика - Katia Sergieva (Sofia University Hospital 'Tsaritsa Yoanna')   (503/1-001 - Council Chamber)
10:00 AM Introduction to CMS and its Electromagnetic Calorimeter system – design considerations, overview of the construction and function of the ECAL and the Bulgarian experience / Въведение в експеримента CMS и неговия електромагнитен калориметър – преглед на дизайна, конструкцията, функциите на ECAL и българския опит - Roman Zahariev Zahariev (Bulgarian Academy of Sciences (BG))   (503/1-001 - Council Chamber)
10:45 AM
Visits (until 12:45 PM) ()
10:45 AM AMS & CCC   ()
8:30 AM
Lectures (until 12:30 PM) (40/S2-A01 - Salle Anderson)
8:30 AM Overview of magnetic systems used for CERN’s accelerators. Design, installation and operational considerations of normal conducting magnets in vacuum and radiation environments/ Преглед на магнитни системи използвани за ускорителите на ЦЕРН. Дизайн, инсталиране и експлоатация на нормално проводими магнитни модули във вакуум и радиационни среди - Miroslav Georgiev Atanasov (CERN)   (40/S2-A01 - Salle Anderson)
9:30 AM Introduction to Robotics. Service robots and their usage for accessing dangerous environments / Въведение в роботиката. Сервизни роботи и тяхното използване в опасни среди - Roman Zahariev Zahariev (Bulgarian Academy of Sciences (BG))   (40/S2-A01 - Salle Anderson)
10:30 AM Electronics for the experiments at CERN/ Електроника за кспериментите в ЦЕРН - Gueorgui Antchev (Bulgarian Academy of Sciences (BG))   (40/S2-A01 - Salle Anderson)
11:30 AM Detector construction sites and systems for remote personal supervision / Сгради за конструиране на детектори и системи за дистанционно наблюдение на персонала - Dimitar Mladenov (CERN)   (40/S2-A01 - Salle Anderson)
8:30 AM
Visits (until 10:00 AM) ()
8:30 AM Data Centre & Antimatter Factory   ()
10:30 AM
Lectures (until 12:00 PM) (40/S2-A01 - Salle Anderson)
10:30 AM CERN Education / Образованието в ЦЕРН - Ana Godinho (CERN)   (40/S2-A01 - Salle Anderson)
11:15 AM Bulgarian Teachers Programme - lessons, achievements and prospects / Българската учителска програма – уроци, постижения и перспективи - Svezhina Dimitrova (A)   (40/S2-A01 - Salle Anderson)
PM
7:30 PM
Welcome to CERN! (until 8:30 PM) ()
7:30 PM Welcome Reception - Roman Zahariev Zahariev (Bulgarian Academy of Sciences (BG)) Svezhina Dimitrova (A) Jeff Wiener (CERN)   (61/1-201 - Pas perdus - Not a meeting room -)
12:40 PM --- Lunch break ---
1:45 PM
Visits (until 5:00 PM) ()
1:45 PM IdeaSquare & LEIR & ISOLDE   ()
12:30 PM --- Lunch break ---
1:30 PM
Workshops, Exhibitions & Visits (until 6:30 PM) ()
1:30 PM Cloud Chamber Workshop & Microcosm/GLOBE   (143/R-003 - S'Cool LAB)
4:30 PM --- Coffee break ---
5:00 PM ATLAS & SC   ()
12:45 PM --- Lunch break ---
2:00 PM
Social Events (until 10:00 PM) ()
2:00 PM Discover Geneva / Открий Женева   ()
8:00 PM Official Dinner / Официална вечеря   (Hotel Edelweiss)
12:30 PM --- Lunch break ---
1:45 PM
Visits (until 3:15 PM) ()
1:45 PM SM18   ()
12:00 PM --- Lunch break ---
1:00 PM
Visits (until 4:00 PM) ()
1:00 PM CMS Service Cavern   ()