Bulgarian Teachers Programme 2013

Europe/Zurich
6/2-024 - BE Auditorium Meyrin (CERN)

6/2-024 - BE Auditorium Meyrin

CERN

21
Show room on map
Mick Storr
    • 7:30 PM 8:30 PM
      Arrival at CERN by bus / Пристигане в ЦЕРН с автобус 1h
      Speakers: Mick Storr (CERN) , Mrs Svezhina Dimitrova (Astronomical Observtory, Varna)
    • 8:30 PM 9:30 PM
      Short site tour / Кратка обиколка на района 1h
      Speakers: Mick Storr (CERN) , Mrs Svezhina Dimitrova (Astronomical Observtory, Varna)
    • 9:00 AM 9:15 AM
      Welcome to CERN/ Добре дошли в ЦЕРН 15m
      Speaker: Mick Storr (CERN)
    • 9:15 AM 9:30 AM
      Introduction to the programme / Въведение в програмaта 15m 6/2-024 - BE Auditorium Meyrin

      6/2-024 - BE Auditorium Meyrin

      CERN

      21
      Show room on map
      Speaker: Mick Storr (CERN)
    • 9:30 AM 10:30 AM
      Introduction to CERN / Въведение в ЦЕРН 1h 6/2-024 - BE Auditorium Meyrin

      6/2-024 - BE Auditorium Meyrin

      CERN

      21
      Show room on map
      Speaker: Zornitsa Zaharieva (CERN)
    • 10:45 AM 11:30 AM
      Introduction to Particle Physics / Въведение във физиката на елементарните частици 45m 6/2-024 - BE Auditorium Meyrin

      6/2-024 - BE Auditorium Meyrin

      CERN

      21
      Show room on map
      Speaker: Vladimir Genchev (Inst. for Nucl. Res. & Nucl. Energy (INRNE) - Bulgarian Academy of Sciences)
      Slides
      Video in CDS
    • 11:30 AM 12:15 PM
      Detectors / Детектори 45m 6/2-024 - BE Auditorium Meyrin

      6/2-024 - BE Auditorium Meyrin

      CERN

      21
      Show room on map
      Speaker: Vladimir GENCHEV (Inst. for Nucl. Res. & Nucl. Energy (INRNE) - Bulgarian Academy of Sciences)
      Slides
      Video in CDS
    • 12:30 PM 1:30 PM
      Lunch / Обяд 1h Restaurant no. 1

      Restaurant no. 1

      CERN

    • 1:30 PM 3:30 PM
      Visit ATLAS visitor Centre & Cavern / Визита на ATLAS посетителския център 2h
      two groups
      Speakers: Mariya Shiyakova (Joint Inst. for Nuclear Research (RU)) , Petya Lilova (CERN) , Vladimir Genchev (Bulgarian Academy of Sciences (BG)) , Zornitsa Zaharieva (CERN)
    • 3:30 PM 5:30 PM
      Visit Globe exhibition/Визита в GLOBE// Visit Microcosm/Посещение на Микрокосм 2h
      Tzanlo Spassoff for GLOBE Svejina Dimitrova for Microcosm
      Speakers: Mrs Svezhina Dimitrova (Astronomical Observtory, Varna) , Tzanko Spassoff (LIP Laboratorio de Instrumentacao e Fisica Experimental de Part)
    • 5:30 PM 6:00 PM
      Revision of the Day / Преглед на деня 30m Restaurant № 1

      Restaurant № 1

      CERN

    • 9:00 AM 10:00 AM
      Introduction to accelerators and their future / Въведение в ускорителите и тяхното бъдеще 1h 40/S2-A01 - Salle Anderson

      40/S2-A01 - Salle Anderson

      CERN

      30
      Show room on map
      Speaker: Angel Angelov (INRNE BAS)
      Slides
      Video in CDS
    • 10:15 AM 11:15 AM
      Introduction to CERN аccelerator complex and its control / Въведение в комплекса ускорители на ЦЕРН и тяхното управление 1h 40/S2-A01 - Salle Anderson

      40/S2-A01 - Salle Anderson

      CERN

      30
      Show room on map
      Speaker: Zornitsa Zaharieva (CERN)
      Slides
      Video in CDS
    • 11:30 AM 12:15 PM
      Higgs discovery/ Откритието на Хигс бозона 45m 40/S2-A01 - Salle Anderson

      40/S2-A01 - Salle Anderson

      CERN

      30
      Show room on map
      Speaker: Vladimir Genchev (Bulgarian Academy of Sciences (BG))
      Slides
      Video in CDS
    • 12:30 PM 1:30 PM
      Lunch / Обяд 1h Restaurant no. 1

      Restaurant no. 1

      CERN

    • 2:00 PM 4:00 PM
      Visit to PS, LINAC and LEIR / Посещение на PS, LINAC и LEIR//Teachers Lab / Учителска лаборатория 2h
      Speakers: Tzanko Spassoff (LIP Laboratorio de Instrumentacao e Fisica Experimental de Part) , Zornitsa Zaharieva (CERN)
    • 4:00 PM 5:00 PM
      Visit LHC Magnet Test Facility / Посещение на тестовата установка на LHC магнитите 1h
      Speakers: Angel Angelov (INRNE BAS) , Ivan Glushkov (University of Sofia (BG)) , Tzanko Spassoff (LIP Laboratorio de Instrumentacao e Fisica Experimental de Part) , Zornitsa Zaharieva (CERN)
    • 5:00 PM 6:30 PM
      Visit to LHC Control Centre / Посещение на контролния център на LHC (CCC Conference Room) Visit AMS (Alpha Magnetic Spectrometer) experiment / Посещение на AMS експеримента 1h30' ( ) 1h 30m
      Speakers: Tzanko Spassoff (LIP Laboratorio de Instrumentacao e Fisica Experimental de Part) , Zornitsa Zaharieva (CERN)
    • 7:00 PM 7:30 PM
      Revision of the Day / Преглед на деня 30m Restaurant № 1

      Restaurant № 1

      CERN

    • 9:00 AM 10:15 AM
      Cosmology / Kосмология 1h 15m 40/S2-A01 - Salle Anderson

      40/S2-A01 - Salle Anderson

      CERN

      30
      Show room on map
      Speaker: Daniela Kirilova
    • 10:30 AM 11:30 AM
      Medical Physics / Медицинска физика 1h 40/S2-A01 - Salle Anderson

      40/S2-A01 - Salle Anderson

      CERN

      30
      Show room on map
      Speaker: Dr Katia Sergieva (Sofia Medical University)
      Slides
      Video in CDS
    • 11:30 AM 12:15 PM
      Introduction in GRID / Въведение в GRID 45m 40/S2-A01 - Salle Anderson

      40/S2-A01 - Salle Anderson

      CERN

      30
      Show room on map
      Speaker: Preslav Borislavov Konstantinov (Bulgarian Academy of Sciences (BG))
      Slides
      Video in CDS
      Video in CDS
    • 12:30 PM 2:00 PM
      Lunch 1h 30m Restaurant no. 1

      Restaurant no. 1

      CERN

    • 2:00 PM 7:30 PM
      Discover Geneva / Открий Женева 5h 30m
    • 7:30 PM 10:00 PM
      Official Dinner / Официална вечеря 2h 30m Hotel Edelweiss; Place de la Navigation

      Hotel Edelweiss; Place de la Navigation

    • 9:30 AM 10:45 AM
      Heavy Ions: Introduction to ALICE / Тежки йони: Въведение в ALICE 1h 15m 40/S2-C01 - Salle Curie

      40/S2-C01 - Salle Curie

      CERN

      30
      Show room on map
      Speaker: Peter Hristov (CERN)
      Slides
      Video in CDS
    • 11:00 AM 12:15 PM
      Atomic nuclei: basic building blocks of matter / Атомни ядра: oсновни градивни клетки на материята 1h 15m 40/S2-C01 - Salle Curie

      40/S2-C01 - Salle Curie

      CERN

      30
      Show room on map
      Speaker: Dr Dimiter Balabanski (Inst. for Nucl. Res. & Nucl. Energy - Bulgarian Academy of Sciences)
      Slides
      Video in CDS
    • 12:30 PM 2:00 PM
      Lunch 1h 30m Restaurant no. 1

      Restaurant no. 1

      CERN

    • 2:00 PM 5:30 PM
      Visit ISOLDE / Посещение на ISOLDE//Visit CERN Computer Centre / Посещение на CERN компютерния център// Build a Cloud Chamber / Изграждане на аерозолна камера (6-2-004) 3h 30m 6/2-024 - BE Auditorium Meyrin

      6/2-024 - BE Auditorium Meyrin

      CERN

      21
      Show room on map
      Dimiter Balabanski and Deyan Yordanov for visit ISOLDE Preslav Konstantinov for Computer Centre Mick Storr and Svejina Dimitrova for Cloud Chamber (6-2-004)
      Speakers: Dr Deyan Yordanov (Max-Planck-Institut für Kernphysik) , Dr Dimiter Balabanski (Inst. for Nucl. Res. & Nucl. Energy - Bulgarian Academy of Sciences) , Mick Storr (CERN) , Preslav Borislavov Konstantinov (Bulgarian Academy of Sciences (BG)) , Mrs Svejina Dimitrova (Astronomical Observatory, Varna)
    • 5:30 PM 6:00 PM
      Revision of the Day / Преглед на деня 30m Restaurant no. 1

      Restaurant no. 1

      CERN

    • 9:00 AM 11:00 AM
      Visit CMS / Посещение на CMS 2h
      Speakers: Andrey Marinov (Ghent University (BE)) , Gueorgui Antchev (Bulgarian Academy of Sciences (BG)) , Vladimir Genchev (Bulgarian Academy of Sciences (BG))
    • 11:30 AM 12:30 PM
      CERN Education / Образованието в ЦЕРН 1h 40/S2-D01 - Salle Dirac

      40/S2-D01 - Salle Dirac

      CERN

      30
      Show room on map
      Speaker: Mick Storr (CERN)
    • 12:30 PM 1:30 PM
      Lunch 1h Restaurant no. 1

      Restaurant no. 1

      CERN

    • 1:30 PM 2:30 PM
      Bulgarian Teachers Programme - lessons, achievements and prospects / Българската учителска програма – уроци, постижения и перспективи 1h 40/S2-D01 - Salle Dirac

      40/S2-D01 - Salle Dirac

      CERN

      30
      Show room on map
      Speaker: Svezhina DIMITROVA (Astronomical Observatory, Varna)
      Slides
    • 2:30 PM 3:00 PM
      Questionnaires and Evaluation of the Programme / Въпросници и оценка на програмата 30m 40/S2-D01 - Salle Dirac

      40/S2-D01 - Salle Dirac

      CERN

      30
      Show room on map
      Speaker: Mick Storr (CERN)
    • 8:00 PM 11:00 PM
      Bulgarian Dinner / Българска вечеря 3h
    • 8:30 AM 9:00 AM
      Departure / Отпътуване 30m