Bulgarian Engineering Teacher Programme

from Sunday, 14 October 2018 (17:00) to Saturday, 20 October 2018 (12:00)
CERN

        : Sessions
    /     : Talks
        : Breaks
14 Oct 2018
15 Oct 2018
16 Oct 2018
17 Oct 2018
18 Oct 2018
19 Oct 2018
AM
08:30
Lectures (until 12:30) (503/1-001 - Council Chamber)
08:30 Welcome to CERN/ Добре дошли в ЦЕРН - Jeff Wiener (CERN)   (503/1-001 - Council Chamber)
08:55 Introduction to the programme / Въведение в програмaта - Roman Zahariev Zahariev (Bulgarian Academy of Sciences (BG))   (503/1-001 - Council Chamber)
09:00 Introduction to the program / Въведение в програмaта - Veronika Georgieva   (503/1-001 - Council Chamber)
09:05 Introduction to the programme / Въведение в програмaта - Svezhina Dimitrova (A)   (503/1-001 - Council Chamber)
09:15 Introduction to CERN / Въведение в ЦЕРН - Zornitsa Zaharieva (CERN)   (503/1-001 - Council Chamber)
10:30 Introduction to Particle Physics / Въведение във физиката на елементарните частици - Plamen Stoianov Iaydjiev (Bulgarian Academy of Sciences (BG))   (503/1-001 - Council Chamber)
11:40 Introduction to Particle Physics Detectors / Въведение в детектори на елементарни частици - Plamen Stoianov Iaydjiev (Bulgarian Academy of Sciences (BG))   (503/1-001 - Council Chamber)
08:30
Lectures (until 13:00) (13/2-005)
08:30 Atomic nuclei: basic building blocks of matter / Атомни ядра: oсновни градивни клетки на материята - Dinko Atanasov (KU Leuven (BE))   (13/2-005)
09:30 How do we control more than 40,000 machines in the CERN Computer Centre / Как управляваме над 40,000 машини в компютърния център на ЦЕРН - Zhechka Toteva (CERN)   (13/2-005)
10:05 Introduction to accelerators and their future / Въведение в ускорителите и тяхното бъдеще - Plamen Stoianov Iaydjiev (Bulgarian Academy of Sciences (BG))   (13/2-005)
11:10 Electronics for the experiments at CERN/ Електроника за кспериментите в ЦЕРН - Gueorgui Antchev (Bulgarian Academy of Sciences (BG))   (13/2-005)
12:00 Distributed IT at CERN – GRID technologies / Информационни технологии в ЦЕРН – GRID технологии - Ivan Glushkov (University of Texas at Arlington (US))   (13/2-005)
08:30
Lectures (until 11:00) (774/R-013)
08:30 Overview of magnetic systems used for CERN’s accelerators. Design, installation and operational considerations of normal conducting magnets in vacuum and radiation environments/ Преглед на магнитни системи използвани за ускорителите на ЦЕРН. Дизайн, инсталиране и експлоатация на нормално проводими магнитни модули във вакуум и радиационни среди - Miroslav Georgiev Atanasov (CERN)   (774/R-013)
09:20 Medical Physics / Медицинска физика - Manjit Dosanjh (CERN)   (774/R-013)
10:15 Introduction to CERN аccelerator complex and its control / Въведение в комплекса ускорители на ЦЕРН и тяхното управление - Zornitsa Zaharieva (CERN)   (774/R-013)
11:00
Visits (until 12:45) ()
11:00 CERN Control Centre & AMS POCC   ()
08:30
Lectures (until 13:00) (40/S2-A01 - Salle Anderson)
08:30 Introduction to Robotics. Service robots and their usage for accessing dangerous environments / Въведение в роботиката. Сервизни роботи и тяхното използване в опасни среди - Roman Zahariev Zahariev (Bulgarian Academy of Sciences (BG))   (40/S2-A01 - Salle Anderson)
09:20 Introduction to ALICE / Тежки йони: Въведение в ALICE - Latchezar Betev (CERN)   (40/S2-A01 - Salle Anderson)
10:20 Higgs discovery/ Откритието на Хигс бозона - Leandar Litov (University of Sofia (BG))   (40/S2-A01 - Salle Anderson)
11:25 Distributed Computing – New resources - Ivan Glushkov (University of Texas at Arlington (US))   (40/S2-A01 - Salle Anderson)
12:00 Electronics and IT in the experiments at CERN / Електроника и ИТ в експериментите провеждани в CERN - Leandar Litov (University of Sofia (BG))   (40/S2-A01 - Salle Anderson)
08:15
Visits (until 10:00) ()
08:15 Data Centre & Antimatter Factory   ()
10:15
Lectures (until 12:00) (6/2-024 - BE Auditorium Meyrin)
10:15 Bulgarian Teachers Programme - lessons, achievements and prospects / Българската учителска програма – уроци, постижения и перспективи - Svezhina Dimitrova (A)   (6/2-024 - BE Auditorium Meyrin)
11:20 Introduction to CMS and its Electromagnetic Calorimeter system – design considerations, overview of the construction and function of the ECAL and the Bulgarian experience / Въведение в експеримента CMS и неговия електромагнитен калориметър – преглед на дизайна, конструкцията, функциите на ECAL и българския опит - Roman Zahariev Zahariev (Bulgarian Academy of Sciences (BG))   (6/2-024 - BE Auditorium Meyrin)
PM
19:00
Welcome to CERN! (until 21:00) (61/1-201 - Pas perdus - Not a meeting room -)
20:00 Welcome Reception   (61/1-201 - Pas perdus - Not a meeting room -)
12:30 --- Lunch break ---
13:45
Visits (until 17:30) ()
13:45 Cryogenic test facility hall SM18   ()
15:30 Low Energy Ion Ring & ISOLDE   ()
13:00 --- Lunch break ---
14:00
Workshops & Visits (until 18:30) ()
14:00 Cloud Chamber Workshop & Microcosm+GLOBE   ()
17:00 Synchrocyclotron - group 1   ()
17:45 Synchrocyclotron - group 2   ()
12:45 --- Lunch break ---
14:00
Social Events (until 21:30) ()
14:00 Discover Geneva   ()
20:00 Official Dinner   (Hotel Edelweiss)
13:00 --- Lunch break ---
14:00
Visits (until 17:30) ()
14:00 ATLAS control room & IdeaSquare   ()
12:00 --- Lunch break ---
13:30
Visits (until 16:30) ()
13:30 CMS Service Cavern   ()
17:00
Lectures (until 18:30) (13/2-005)
17:00 CERN Education / Образованието в ЦЕРН - Jeff Wiener (CERN)   (13/2-005)
17:30 IPPOG Outreach България - Atanas Ivanov Batinkov (University of Florida (US)) Ms Teodora Nikolova   (13/2-005)
18:00 Questionnaires and Evaluation of the Programme / Въпросници и оценка на програмата - Zornitsa Zaharieva (CERN) Svezhina Dimitrova (A)   (13/2-005)