Bulgarian School Directors Programme

Europe/Zurich
CERN

CERN

Mick Storr
    • 7:00 PM 7:30 PM
      Arrival at CERN / Пристигане в CERN 30m
    • 7:30 PM 8:30 PM
      Dinner / Вечеря 1h Restaurant 1

      Restaurant 1

      CERN

    • 8:30 PM 9:00 PM
      Introduction to the programme / Въведение в програмта 30m
      Speaker: Mick Storr (CERN)
    • 8:30 AM 9:15 AM
      Introduction to CERN / Въведение в ЦЕРН 45m TH Auditorium

      TH Auditorium

      CERN

      Speaker: Stavrev Svetlomir
    • 10:00 AM 12:00 PM
      A Brief Overview CERN's accelerator complex and Visit to the Control Centre 2h CCC Conference Room

      CCC Conference Room

      CERN

      Speaker: Zornitsa Zaharieva (CERN)
    • 10:00 AM 12:00 PM
      Visit to CMS 2h CCC Conference Room

      CCC Conference Room

      CERN

    • 12:30 PM 2:00 PM
      Lunch 1h 30m Restaurant 1

      Restaurant 1

      CERN

    • 2:00 PM 3:30 PM
      Visit LHC Magnet Test Facility / Посещение на тестовата установка на LHC магнитите 1h 30m 2173 R-001

      2173 R-001

      CERN

    • 4:00 PM 5:30 PM
      Visit Microcosm and the Globe 1h 30m 33 R-001

      33 R-001

      CERN

    • 5:30 PM 6:30 PM
      Revision of the Day /Преглед на деня 1h Restaurant 1

      Restaurant 1

      CERN

    • 9:00 AM 9:45 AM
      Particle Physics 45m 30/7-018 - Kjell Johnsen Auditorium

      30/7-018 - Kjell Johnsen Auditorium

      CERN

      12
      Show room on map
      Speaker: Matey Mateev (University of Sofia)
    • 10:30 AM 11:15 AM
      Introduction to ATLAS / Въведение в ATLAS 45m 30/7-018 - Kjell Johnsen Auditorium

      30/7-018 - Kjell Johnsen Auditorium

      CERN

      12
      Show room on map
      Speaker: Theodore Todorov (LAPP, Annecy)
    • 11:30 AM 12:30 PM
      Visit ATLAS Visitor Centre / Визита в посетителския център на ATLAS 1h 3162 R-001

      3162 R-001

      CERN

      Speaker: Theodore Todorov (LAPP, Annecy)
    • 12:30 PM 2:00 PM
      Lunch 1h 30m Restaurant 1

      Restaurant 1

      CERN

    • 2:00 PM 4:00 PM
      Visit to the United Nations 2h 33 R-001

      33 R-001

      CERN

    • 4:00 PM 7:00 PM
      Discover Geneva Treasure Hunt / Открий Женева, Лов на съкровища 3h
    • 9:00 AM 9:45 AM
      CMS and Particle Detection 45m 500/1-001 - Main Auditorium

      500/1-001 - Main Auditorium

      CERN

      72
      Show room on map
      Speaker: Peicho Petkov (University of Sofia "St. Kliment Ohridski")
    • 10:30 AM 11:15 AM
      The LHC Computing Challenge 45m 500/1-001 - Main Auditorium

      500/1-001 - Main Auditorium

      CERN

      72
      Show room on map
      Speaker: Zhechka Toteva (CERN)
    • 11:30 AM 12:00 PM
      CERN Education / Образованието в ЦЕРН 30m
      Speaker: Mick Storr (CERN)
    • 12:00 PM 1:30 PM
      Lunch 1h 30m Restaurant 1

      Restaurant 1

      CERN

    • 2:30 PM 4:30 PM
      Build a Cloud Chamber / Изграждане на аерозолна камера 2h 6 2-002

      6 2-002

      CERN

      Speaker: Mick Storr (CERN)
    • 2:30 PM 4:30 PM
      Visit Computer Centre / Посещение на компютърния център 2h 513 R-001

      513 R-001

      CERN

      Speaker: Zhechka Toteva (CERN)
    • 8:00 PM 10:30 PM
      Programme Dinner / Официална вечеря на програмата 2h 30m Hotel Edelweiss ( Place de la Navigation)

      Hotel Edelweiss ( Place de la Navigation)

      CERN

    • 9:00 AM 9:20 AM
      Departure / Отпътуване 20m Hotel Balladins

      Hotel Balladins

      CERN

      Video