Bulgarian Teacher Programme

from Sunday, October 2, 2022 (4:30 PM) to Saturday, October 8, 2022 (5:00 PM)
CERN

        : Sessions
    /     : Talks
        : Breaks
Oct 2, 2022
Oct 3, 2022
Oct 4, 2022
Oct 5, 2022
Oct 6, 2022
Oct 7, 2022
AM
8:30 AM
Lectures (until 12:20 PM) (40/S2-B01 - Salle Bohr)
8:30 AM Welcome to CERN/ Добре дошли в ЦЕРН - Jeff Wiener (CERN)   (40/S2-B01 - Salle Bohr)
8:40 AM Introduction to the programme / Въведение в програмaта - Plamen Stoianov Iaydjiev (Bulgarian Academy of Sciences (BG))   (40/S2-B01 - Salle Bohr)
8:50 AM Introduction to the program / Въведение в програмaта - Polina Fetfova (Bulgarian Ministry of Education and Science)   (40/S2-B01 - Salle Bohr)
8:55 AM Introduction to the programme / Въведение в програмaта - Svejina Dimitrova   (40/S2-B01 - Salle Bohr)
9:10 AM Introduction to CERN / Въведение в ЦЕРН - Zornitsa Zaharieva (CERN)   (40/S2-B01 - Salle Bohr)
10:20 AM Introduction to Particle Physics / Въведение във физиката на елементарните частици - Peicho Petkov (University of Sofia - St. Kliment Ohridski (BG))   (40/S2-B01 - Salle Bohr)
11:30 AM Introduction to accelerators and their future / Въведение в ускорителите и тяхното бъдеще - Peicho Petkov (University of Sofia - St. Kliment Ohridski (BG))   (40/S2-B01 - Salle Bohr)
9:00 AM
Lectures (until 1:00 PM) (13/2-005)
9:00 AM Electronics for the experiments at CERN/ Електроника за eкспериментите в ЦЕРН - Gueorgui Antchev (Bulgarian Academy of Sciences (BG))   (13/2-005)
10:15 AM ATLAS Distributed Computing. Part 1: GRID / Разпределени изчисления в експеримента АТЛАС. Част 1: ГРИД - Ivan Glushkov (University of Texas at Arlington (US))   (13/2-005)
11:30 AM Medical Physics / Медицинска физика - Katia Sergieva   (13/2-005)
8:45 AM
Visits (until 11:45 AM) ()
8:45 AM ATLAS & ALICE   ()
11:45 AM --- Lunch break ---
9:00 AM
Lectures (until 12:30 PM) (60/6-015 - Room Georges Charpak (Room F))
9:00 AM Introduction to CERN аccelerator complex and its control / Въведение в комплекса ускорители на ЦЕРН и тяхното управление - Zornitsa Zaharieva (CERN)   (60/6-015 - Room Georges Charpak (Room F))
10:10 AM CERN Computer Centre introduction: How do we control more than 40,000 machines in the CERN Computer Centre / Kомпютърния център на ЦЕРН въведение - Как управляваме над 40,000 машини в компютърния център на ЦЕРН - Zhechka Toteva (CERN)   (60/6-015 - Room Georges Charpak (Room F))
11:20 AM ATLAS Distributed Computing. Part 2: HPC, Cloud and Volunteer Computing / Разпределени изчисления в експеримента АТЛАС. Част 2: Суперкомпютри, облаци и доброволни изчисления - Ivan Glushkov (University of Texas at Arlington (US))   (60/6-015 - Room Georges Charpak (Room F))
8:45 AM
Visits (until 11:00 AM) ()
8:45 AM Antimatter Factory & Data Centre   ()
11:00 AM
Lectures (until 12:30 PM) (40/S2-D01 - Salle Dirac)
11:10 AM Bulgarian Teachers Programme - lessons, achievements and prospects / Българската учителска програма – уроци, постижения и перспективи - Svejina Dimitrova   (40/S2-D01 - Salle Dirac)
PM
7:30 PM
Welcome to CERN! (until 8:30 PM) ()
12:20 PM --- Lunch break ---
1:20 PM
Lectures (until 3:30 PM) (40/S2-A01 - Salle Anderson)
1:20 PM Introduction to Particle Physics Detectors / Въведение в детектори на елементарни частици - Peicho Petkov (University of Sofia - St. Kliment Ohridski (BG))   (40/S2-A01 - Salle Anderson)
2:20 PM Higgs discovery/ Откритието на Хигс бозона - Leandar Litov (University of Sofia - St. Kliment Ohridski (BG))   (40/S2-A01 - Salle Anderson)
3:30 PM --- Coffee break & Room change ---
3:45 PM
Lectures (until 5:00 PM) (40/S2-B01 - Salle Bohr)
3:45 PM The dark side of the Universe / Тъмната страна на Вселената - Leandar Litov (University of Sofia - St. Kliment Ohridski (BG))   (40/S2-B01 - Salle Bohr)
5:00 PM
Social Events (until 6:00 PM) (500/1-201 - Mezzanine)
5:00 PM Welcome Reception - Jeff Wiener (CERN)   (500/1-201 - Mezzanine)
1:00 PM --- Lunch break ---
2:00 PM
Workshops, Exhibitions & Visits (until 5:30 PM) ()
2:00 PM Cloud Chamber Workshop   (143/R-003 - S'Cool LAB)
3:30 PM --- Coffee break ---
4:00 PM Globe of Science and Innovation   ()
4:45 PM Synchrocyclotron   ()
1:30 PM
Social Events (until 10:00 PM) ()
1:30 PM Discover Geneva Treasure Hunt   ()
8:00 PM Official Dinner of the Bulgarian Teacher Programme 2022   (Hotel Edelweiss)
12:30 PM --- Lunch break ---
1:30 PM
Visits (until 6:00 PM) ()
1:30 PM CMS   ()
4:00 PM CCC & LEIR   ()
12:30 PM --- Lunch break ---
2:00 PM
Lectures (until 3:30 PM) (222/R-001)
2:00 PM CERN Education / Образованието в ЦЕРН - Jeff Wiener (CERN)   (222/R-001)
2:30 PM CERN Goodie Bags - Jeff Wiener (CERN)   (222/R-001)
3:00 PM Questionnaires and Evaluation of the Programme / Въпросници и оценка на програмата - Zornitsa Zaharieva (CERN) Svejina Dimitrova   (222/R-001)
5:00 PM
Closing Session (until 7:00 PM) (500/1-201 - Mezzanine)