Bulgarian Engineering Teacher Programme

from Sunday, September 18, 2022 (5:00 PM) to Saturday, September 24, 2022 (2:00 PM)
CERN

        : Sessions
    /     : Talks
        : Breaks
Sep 19, 2022
Sep 20, 2022
Sep 21, 2022
Sep 22, 2022
Sep 23, 2022
AM
8:30 AM
Lectures (until 12:40 PM) (60/6-015 - Room Georges Charpak (Room F))
8:30 AM Welcome to CERN/ Добре дошли в ЦЕРН - Jeff Wiener (CERN)   (60/6-015 - Room Georges Charpak (Room F))
8:40 AM Introduction to the programme / Въведение в програмaта - Roman Zahariev Zahariev (Bulgarian Academy of Sciences (BG))   (60/6-015 - Room Georges Charpak (Room F))
8:50 AM Introduction to the program / Въведение в програмaта - Jasmina Aleksandrova (Bulgarian Ministry of Education and Science)   (60/6-015 - Room Georges Charpak (Room F))
8:55 AM Introduction to the programme / Въведение в програмaта - Svejina Dimitrova   (60/6-015 - Room Georges Charpak (Room F))
9:00 AM Introduction to CERN / Въведение в ЦЕРН - Zornitsa Zaharieva (CERN)   (60/6-015 - Room Georges Charpak (Room F))
10:10 AM Introduction to Particle Physics, accelerators and their future / Въведение във физиката на елементарните частици, ускорителите и тяхното бъдеще - Peicho Petkov (University of Sofia - St. Kliment Ohridski (BG))   (60/6-015 - Room Georges Charpak (Room F))
11:40 AM Introduction to CERN аccelerator complex and its control / Въведение в комплекса ускорители на ЦЕРН и тяхното управление - Zornitsa Zaharieva (CERN)   (60/6-015 - Room Georges Charpak (Room F))
8:30 AM
Lectures (until 12:45 PM) (13/2-005)
8:30 AM Introduction to Particle Physics Detectors / Въведение в детектори на елементарни частици - Peicho Petkov (University of Sofia - St. Kliment Ohridski (BG))   (13/2-005)
9:30 AM Electronics for the experiments at CERN/ Електроника за кспериментите в ЦЕРН - Gueorgui Antchev (Bulgarian Academy of Sciences (BG))   (13/2-005)
10:35 AM CERN Computer Centre introduction: How do we control more than 40,000 machines in the CERN Computer Centre / Kомпютърния център на ЦЕРН въведение - Как управляваме над 40,000 машини в компютърния център на ЦЕРН - Zhechka Toteva (CERN)   (13/2-005)
11:30 AM Medical Physics / Медицинска физика - Katia Sergieva   (13/2-005)
8:45 AM
Visits (until 11:00 AM) ()
8:45 AM Antimatter Factory & Data Centre   ()
11:30 AM
Lectures (until 1:20 PM) (6/2-024 - BE Auditorium Meyrin)
11:30 AM Overview of magnetic systems used for CERN’s accelerators. Design, installation and operational considerations of normal conducting magnets in vacuum and radiation environments/ Преглед на магнитни системи използвани за ускорителите на ЦЕРН. Дизайн, инсталиране и експлоатация на нормално проводими магнитни модули във вакуум и радиационни среди - Miroslav Georgiev Atanasov (CERN)   (6/2-024 - BE Auditorium Meyrin)
12:30 PM Distributed Computing. Part 1: GRID / Разпределени изчисления в експеримента АТЛАС. Част 1: ГРИД - Ivan Glushkov (University of Texas at Arlington (US))   (6/2-024 - BE Auditorium Meyrin)
8:30 AM
Lectures (until 1:30 PM) (13/2-005)
8:30 AM Controls, DC and optical fiber cables at CERN / Управлиаващи, постоянно токови кабели и оптични влакна в ЦЕРН - Georgi Minchev Georgiev (CERN)   (13/2-005)
9:20 AM Introduction to CMS and its Electromagnetic Calorimeter system – design considerations, overview of the construction and function of the ECAL and the Bulgarian experience / Въведение в експеримента CMS и неговия електромагнитен калориметър – преглед на дизайна, конструкцията, функциите на ECAL и българския опит - Roman Zahariev Zahariev (Bulgarian Academy of Sciences (BG))   (13/2-005)
10:15 AM Higgs discovery/ Откритието на Хигс бозона - Leandar Litov (University of Sofia - St. Kliment Ohridski (BG))   (13/2-005)
11:30 AM The dark side of the Universe / Тъмната страна на Вселената - Leandar Litov (University of Sofia - St. Kliment Ohridski (BG))   (13/2-005)
12:40 PM ATLAS Distributed Computing. Part 2: HPC, Cloud and Volunteer Computing / Разпределени изчисления в експеримента АТЛАС. Част 2: Суперкомпютри, облаци и доброволни изчисления - Ivan Glushkov (University of Texas at Arlington (US))   (13/2-005)
8:30 AM
Visits (until 11:00 AM) ()
8:30 AM CMS   ()
11:30 AM
Lectures (until 12:30 PM) (13/2-005)
11:30 AM Introduction to Robotics. Service robots and their usage for accessing dangerous environments / Въведение в роботиката. Сервизни роботи и тяхното използване в опасни среди - Roman Zahariev Zahariev (Bulgarian Academy of Sciences (BG))   (13/2-005)
PM
12:40 PM --- Lunch break ---
2:00 PM
Visits (until 4:30 PM) ()
2:00 PM CCC & LEIR   ()
4:30 PM
Social Event (until 5:30 PM) ()
4:30 PM Welcome Reception   (500/1-201 - Mezzanine)
12:45 PM --- Lunch break ---
2:00 PM
Workshops, Exhibitions & Visits (until 5:45 PM) ()
2:00 PM Cloud Chamber Workshop   (143/R-003 - S'Cool LAB)
3:30 PM --- Coffee break ---
4:00 PM Globe of Science and Innovation   ()
4:45 PM Synchrocyclotron   ()
1:20 PM --- Lunch break ---
2:00 PM
Social Events (until 10:00 PM) ()
2:00 PM Discover Geneva Treasure Hunt   ()
8:00 PM Official Dinner of the Bulgarian Teacher Programme 2022   (Hotel Edelweiss)
1:30 PM --- Lunch break ---
2:45 PM
Visits (until 5:30 PM) ()
2:45 PM ATLAS & ALICE   ()
12:30 PM --- Lunch break ---
2:00 PM
Lectures (until 4:00 PM) (40/S2-D01 - Salle Dirac)
2:00 PM Bulgarian Teachers Programme - lessons, achievements and prospects / Българската учителска програма – уроци, постижения и перспективи - Svejina Dimitrova   (40/S2-D01 - Salle Dirac)
3:15 PM Questionnaires and Evaluation of the Programme / Въпросници и оценка на програмата - Zornitsa Zaharieva (CERN) Svejina Dimitrova   (40/S2-D01 - Salle Dirac)
5:00 PM
Closing Session (until 7:00 PM) (61/1-201 - Pas perdus - Not a meeting room -)