Jun 2 – 4, 2014
CERN
Europe/Zurich timezone

List of registrants

41 participants

First Name Last Name Affiliation
Anna Stasto Penn State
Antoni Szczurek Institute of Nuclear Physics
Boris Block Israel Institute of Technology (IL)
Carlos Bertulani Texas A&M University-Commerce
Christoph Mayer Polish Academy of Sciences (PL)
Christophe Royon CEA/IRFU,Centre d'etude de Saclay Gif-sur-Yvette (FR)
Daniel Tapia Takaki University of Kansas
David d'Enterria CERN
Eugenio Scapparone INFN-Bologna(IT)
Evgeny Kryshen CERN
Frederic Kapusta LPNHE
Giovanni Antonio Chirilli The Ohio State University
Heikki Mäntysaari University of Jyväskylä
Igor Katkov KIT - Karlsruhe Institute of Technology (DE)
Igor Pshenichnov Russian Academy of Sciences (RU)
Jakub Wagner National Centre for Nuclear Research
Janet Seger Creighton University (US)
Jaroslav Adam Czech Technical University (CZ)
Jean-Philippe Lansberg IPN Orsay, Paris Sud U. / IN2P3-CNRS
Joakim Nystrand University of Bergen (NO)
John Jowett CERN
Jorge Enrique Munoz Garcia CERN
Krzysztof Piotrzkowski Universite Catholique de Louvain (UCL) (BE)
Laurent Forthomme Universite Catholique de Louvain (UCL) (BE)
Magdalena Malek University of Kansas (US)
Mark Strikman Pennsylvania State University (US)
Matthias Saimpert CEA/IRFU,Centre d'etude de Saclay Gif-sur-Yvette (FR)
Michael Klasen University of Münster
Mickey Chiu Brookhaven National Laboratory
Mieczyslaw Witold Krasny Centre National de la Recherche Scientifique (FR)
Mike Cherney Creighton University (US)
Pascal Dominik Hermes Westfaelische Wilhelms-Universitaet Muenster (DE)
Patricia Rebello Teles CBPF - Brazilian Center for Physics Research (BR)
Paula Collins CERN
Spencer Klein Lawrence Berkeley National Laboratory
Stephen Jones The University of Liverpool
Vadim Guzey Petersburg Nuclear Physics Institute (PNPI)
Victor Goncalves Universidade Federal de Pelotas
Waqas Ahmed Toor Pakistan Atomic Energy Commission (PK)
Wilfrid da Silva LPNHE/UPMC
William Schmidke Brookhaven National Laboratory