Turkish Teachers Programme 3

Europe/Zurich
CERN

CERN

Gokhan Unel (University of California Irvine (US)), Konrad Jende (CERN, Education Group)
Description

[ Üçüncü çalıştay bitmiştir. 20-24 Temmuz'da 4. Çalıştay yapılacaktır. Bağlantı buradadır . ]

CERN Türk Öğretmenler Programı'nın  üçüncüsü 25 Ocak - 30 Ocak 2015 tarihleri arasında Cenevre'de gerçekleşecektir.  Sunumlar, yerleşkede geziler, sergiler ve uygulamalı çalıştaylar ile katılımcılar, hızlandırıcı ve parçacık fiziği konularına ilk adımlarını atacaklardır. Türkiye'ye geri döndüklerinde ise katılımcıların bilim elçiliği yaparak konuları geleceğin fizikçilerine, mühendislerine, bilişimcilerine, vs. aktarmalarını umuyoruz.
 
Eğer programa katılmak isterseniz lütfen "Başvuru" bağlantısına tıklayıp gereken adımları atınız.  Kayıtlar 15 Ekim'de başlayacaktır.
 
Günlük ve bilimsel programlara Zaman Çizelgesi bağlantısından ulaşılabilir.  CERN'e geliş hakkında ayrıntılı bilgi ve katılımınızın kesinleştiğinin onayı daha sonra eposta ile yollanacaktır.
 
CERN ve Eğitim grubu, İsviçre'nin Cenevre şehrinde sizleri karşılamayı beklemektedir.
 

link to the TTP movie
Participants
  • Adem SARIHAN
  • adnan dever
  • Ahmet Kalkan
  • Ahmet ÇELİK
  • Ali Cem Tanrıverdi
  • ali er
  • ALİ İHSAN ESER
  • ALİ KAVCI
  • ALİ KAYA
  • Ali KILIÇ
  • Ali Rıza Çetin
  • ALİYE HANDE DÖNMEZ
  • ALİYE YILDIRIM
  • ALPER KILIÇ
  • Arif Özgür ÜLGER
  • ARZU AKSU
  • Arzu İlgün
  • ASLI KOÇYİĞİT
  • aslı bahar çelik
  • Aslı Gülsüm Döyen
  • Asuman Fırat
  • Aydın Ünlü
  • AYHAN MACİT
  • Aynur Elif Kekeç Bulut
  • Aysun Göcük
  • Ayşe Özmen
  • AYŞEGÜL ALTUN
  • AYŞEGÜL OĞUL
  • AYŞENUR ÖZDEMİR
  • Bahar DEVLET KAĞAN
  • Barış GENÇ
  • BEHİYE RECEPOĞLU
  • Behçet ŞAHİN
  • Belkıs Garip
  • Birol Atalay Binici
  • BUKET AKTAŞ
  • Buket Mirzabey
  • BURAK KARAHİSAR
  • Burcu DAĞLI
  • Burcu DURMAZ
  • burhan sincar
  • BURHAN ŞAKIR
  • BURÇİN ERGÖL
  • Burçin Sezer
  • Bülent Kocakır
  • CANAN AKLAN
  • Canan Bozkuş Kızılcı
  • Canan Orhanli
  • cem soygök
  • Cemile ÇANKAYA
  • Ceyda Sevinç
  • Cihat Zengin
  • Coşkun SOYDEMİR
  • Demet TEMİZ
  • Deniz Karaman
  • Derya can
  • DERYA DEMİREL
  • Dilber Demirtaş
  • DİLEK MALÇOK
  • Dilek Özgül
  • DUYGU AYŞEN ÇELİK
  • DUYGU ÇELEBCİOĞLU
  • DUYGU ÖZTÜRK
  • döndü bakır
  • Döndü Erhan
  • ebru altunok
  • ebru eker
  • Ebru Gürel
  • EBRU MACAR ÇAM
  • eda nasırlıel
  • Elif Kahramanoğlu
  • ELİF ÇOLAK
  • ELİF ÖZÇELİK
  • Elvan PEKER
  • Emel Kara
  • Emine KURT
  • Emine Aydın
  • EMİNE EVRİM ARLI KONU
  • EMRAH AYDOĞAN
  • EMRAH DİNGÇİ
  • Eray Bekkaya
  • Eray Bekkaya
  • Ercan BAYRAKTAR
  • ERCAN ÖZCAN
  • Erdem Doğan
  • Erdinç Erdem BAKKAL
  • Eren GÜMÜŞ
  • ERKAN AKDEMİR
  • ERKAN BAYAR
  • Ernur Serter
  • Ersen Çığrık
  • ERTAN ÇETİNKAYA
  • Esma PEHLİVANOĞLU
  • Esra Baydoğan Mercan
  • ESRA UYSAL BİLGİN
  • EYUP SUCU
  • Ezgi Kirman Çetinkaya
  • FATİH SÜLEYMAN AKDENİZ
  • fatih yılmaz
  • Fatma Er
  • fatma gül arslan
  • FATMA ÇİNAR
  • ferhan kaymakçı
  • Filiz Eksik
  • Fulya Söğüt
  • Funda Alioğlu
  • Funda Gezgüç
  • Furkan Bicak
  • Fırat DEMİRBİLEK
  • Gamze Gonca Türkoğlu
  • Gamze Siper
  • GAMZE TAŞ
  • Gizem GÜRBÜZ
  • Gizem GÜRBÜZ
  • Gizem Sebahat Çoban
  • Gurbet Yeliz Turan
  • GURHAN OZKARA
  • GÖKHAN ALTIPARMAK
  • Gökhan Ulu
  • Gökhan Yükseler
  • GÖKSEL VATANSEVER
  • gül kozalak
  • Gül Perşembe
  • GÜLAY AYYILDIZ
  • Gülsen İncekara
  • Gülsen Karabulut
  • GÜLSÜM YASEMİN ŞAHİNTÜRK
  • Gülçin Savaşal Öge
  • Gülçin Meriç
  • H. Güliz Yayla
  • HACİ ALİ AYGÜN
  • HAKAN ALTINTAŞ
  • HANDAN AZAP
  • HANDE ALÇİN ERDEM
  • hanife uçar
  • HASAN DÜZGÜNOĞLU
  • Hasan Koçali
  • Hatice Toykuyu
  • Haydar Korkmaz
  • Hayriye Akar
  • hilal gürkan
  • Hilal POLAT
  • HİLAL YAĞMUR
  • Huriye Esra Kara
  • HÜLYA KARAMEMİŞ
  • HÜLYA ÖS
  • HÜLYA ÖS
  • Hülya ŞAHİN AKKURT
  • Hüseyin Özdemir
  • İjlal AKMAN
  • Ijlal AKMAN
  • İLHAN TÜRKOĞLU
  • ilter ustabaş
  • İrfan GÜMÜŞ
  • kadir turan
  • Kamil Hakan Güneri
  • KEMAL BAYRAM
  • kenan ertan
  • Kerem Avci
  • KORCAN BİRGÜL
  • Kübra Burcu yeniceli
  • KÜBRA ŞENGÜL YILDIRIM
  • lale KARAYEĞİT
  • Leyla Ayverdi
  • Mahir YILMAZ
  • mahmut inaç
  • MAHMUT TUNÇ
  • Makbule Apaydın
  • Mehmet YALÇINKAYA
  • Mehmet Aslan
  • mehmet gültekin
  • Mehmet Savaş YILDIRIM
  • Mehmet Sezgin Vural
  • MEHMET TÜRKMEN
  • Mehmet UÇAR
  • Mehmet Yalçın GÜNGÖR
  • MEHMET ZAFER ÖZTÜRK
  • Mehmet ÇELTEK
  • MEHMET ÇOLAK
  • Melek Nur ERDOĞAN
  • Melike DİNÇER
  • MELİS Y.DURSUN
  • Meral Deniz Özkütük
  • Mersiye Yılmaz
  • Mert KOÇER
  • Mert KOÇER
  • MERVE CİN
  • MERVE CİN
  • MERVE EROĞLU
  • Meryem ALTIPARMAK
  • meryem aydın
  • Meryem GÖRECEK BAYBARS
  • Meryem Solmaz
  • Mesut Yalçın
  • Mevlude Özlem Kavuran
  • mine keresteci
  • MUHAMMET KALE
  • MUSA CAN OCAK
  • Musab AKGÜL
  • mustafa demirdirek
  • MUSTAFA ERKEN
  • MUSTAFA KARAKUŞ
  • Mustafa PİRBUDAK
  • mustafa çoban
  • NAZAN KARATAŞ
  • NAZLI FANUS
  • Neslihan Börteçine BAL
  • Neslihan Öztürk
  • nihal gedikoğlu
  • Nihan Akçay
  • NURİ ŞAHBAZ
  • Nursel NEŞELİ
  • OKAN YOLCU
  • orhan kumbasar
  • Osman Kenan
  • OSMAN TEKİN
  • Osman Çakır
  • OZAN EREN
  • Oğuz Ergen
  • PELİN ÖZTÜRK
  • PERİHAN DİKTAŞ
  • Pınar Zehra KILIÇ
  • regaip gül
  • Ruhsar ÇEŞMEBAŞI
  • Saba Bahar TOPRAK
  • Sabri KAN
  • SADIK GÜRKAN
  • Seda ÜŞÜMEZ
  • Sedef Şebnem TUNALIOĞLU
  • sefa öztekin
  • seher yerlitaş
  • Sehtap Atar
  • Selcan Duran
  • SELİME ŞENTÜRK DOĞRAMACI
  • Selçuk KARPUZ
  • sema şahin
  • SEMA AYDIN CERAN
  • SEMA BAKİOĞLU
  • SENA KILINÇ
  • Serdar Gözüm
  • SERDAR ÇALIŞKAN
  • Serhat Onur Ekiz
  • Serife Ozdemir
  • SERKAN TAŞ
  • SERKAN YOLDAS
  • Serkan ÜZE
  • SEVDA ÜSTÜNDAĞ GÖKMEN
  • Sevgi Güngör
  • seçil özmen
  • Sibel Akşit yıldırım
  • Sinan Gümrükçü
  • Sinem Odabaşıoglu
  • suat candan
  • TAHA ÇALIŞKAN
  • tahir mesut göğüş
  • Tamer YİĞİT
  • TERİ BENKARMONA
  • TÜLİN YILMAZ
  • UMUT ALİ ERGÜZELOĞLU
  • Umut Deniz Bayram
  • uğur bektaş
  • UĞUR KELEŞ
  • Uğurcan BOLAT
  • VEDAT ALİ AKÇA
  • veysel garani içcen
  • vildan akyol
  • Yadigar CAN
  • Yakup Arslan
  • Yakup EKER
  • Yalçın TAŞDELEN
  • Yalçın YILDIRIM
  • yasemin demirayak
  • Zahide Zehra Mutlu
  • ZEHRA NUR HAKLI
  • Zekai Çınar
  • zelihan çakır
  • ZENNURE ABDÜSSELAM
  • ZERRİN SÖNMEZ
  • zeynep azak
  • ZEYNEP GÖKBAYRAK
  • Zeynep İMECİK
  • ZEYNEP KIRIŞ
  • Zeynep Tuğba Kahyaoğlu
  • Zeynep ZENGİN
  • çiğdem gül
  • Çiğdem ÖZTÜRK
  • ÖMER EFE
  • ÖMER FARUK TÖRER
  • ömer faruk törer
  • Öncel Kara
  • Özden Fatma Kaya
  • ÖZGE Aktepe
  • özlem kilicarslan
  • Özlem bulduk
  • özlem gür ipek
  • Özlem ŞİMŞEK
  • Öznur Gözler
  • ŞENER ŞAHİN
  • şirin camcıoglu
  • ŞULE AYDIN
  • Şule Zor
    • 09:00 10:00
      CERN hakkında 1h 60/6-015 - Room Georges Charpak (Room F)

      60/6-015 - Room Georges Charpak (Room F)

      CERN

      90
      Show room on map
      Speaker: Samim Erhan (Univ. of California Los Angeles (US))
      Slides
    • 10:00 11:00
      Parçacık Fiziği 1 1h 60/6-015 - Room Georges Charpak (Room F)

      60/6-015 - Room Georges Charpak (Room F)

      CERN

      90
      Show room on map
      Speaker: Bora Akgun (Rice University (US))
      Slides
    • 11:00 12:00
      Algıç Fiziği 1 1h 60/6-015 - Room Georges Charpak (Room F)

      60/6-015 - Room Georges Charpak (Room F)

      CERN

      90
      Show room on map
      Speaker: Dr Gokhan Unel (University of California Irvine (US))
      Slides
    • 12:00 13:30
      Yemek Arasi 1h 30m
    • 13:30 15:40
      Algıç Atölyesi: Muons: 13:30 @UBS bank AntiMuons: 14:30 @ same place 143/R-003 - S'Cool LAB

      143/R-003 - S'Cool LAB

      CERN

      40
      Show room on map
      • 13:30
        Algıç Atölyesi - group "muon" 1h
        Speaker: Saime Gurbuz (Bogazici University (TR))
      • 14:40
        Algıç Atölyesi - group "antimuon" 1h
        Speaker: Saime Gurbuz (Bogazici University (TR))
    • 15:15 18:10
      COMPASS gezi
      • 15:15
        COMPASS gezi - group "muon" 1h
        Speakers: Cenk Yildiz (University of California Irvine (US)), Dr Umut Kose (Padova University, INFN)
      • 16:15
        COMPASS gezi - group "antimuon" 1h
        Speakers: Saime Gurbuz (Bogazici University (TR)), Dr Umut Kose (Padova University, INFN)
    • 18:30 20:30
      Tanışma ve Kaynaşma Toplantısı 2h 500/1-201 - Mezzanine

      500/1-201 - Mezzanine

      CERN

      Show room on map
    • 09:00 10:00
      Parçacık Fiziği 2 1h 60/6-015 - Room Georges Charpak (Room F)

      60/6-015 - Room Georges Charpak (Room F)

      CERN

      90
      Show room on map
      Speaker: Bora Akgun (Rice University (US))
      Slides
    • 10:00 11:00
      Astro Parçacık Fiziği 1h 60/6-015 - Room Georges Charpak (Room F)

      60/6-015 - Room Georges Charpak (Room F)

      CERN

      90
      Show room on map
      Speaker: Efe Yazgan (Ghent University (BE))
      Slides
    • 11:00 12:00
      Neutrino Fizigi 1 1h 60/6-015 - Room Georges Charpak (Room F)

      60/6-015 - Room Georges Charpak (Room F)

      CERN

      90
      Show room on map
      Speaker: Dr Umut Kose (Padova University, INFN)
      Slides
    • 12:00 13:15
      Yemek Arası 1h 15m
    • 13:15 16:45
      CMS gezi 3h 30m
      departure at 13:30 from Building 39
      Speakers: Bora Akgun (Rice University (US)), Mr Konrad Jende (CERN, Education Group)
    • 16:45 17:45
      Algıç Fiziği 2 1h 3162/1-K01

      3162/1-K01

      CERN

      60
      Show room on map
      Speaker: Dr Gokhan Unel (University of California Irvine (US))
    • 09:00 10:00
      Nötrino Fiziği 2 1h 13/2-005

      13/2-005

      CERN

      90
      Show room on map
      Speaker: Dr Umut Kose (Padova University, INFN)
    • 10:00 11:00
      Hızlandırıcı Fiziği 1 1h 13/2-005

      13/2-005

      CERN

      90
      Show room on map
      Speaker: Veliko Atanasov Dimov (Bogazici University (TR))
      Slides
    • 11:00 12:00
      Tetikleme ve Veri Toplama 1h 13/2-005

      13/2-005

      CERN

      90
      Show room on map
      Speaker: Samim Erhan (Univ. of California Los Angeles (US))
      Slides
    • 12:00 13:45
      YEMEK 1h 45m
    • 09:00 10:00
      Hızlandırıcı Fiziği 2 1h 13/2-005

      13/2-005

      CERN

      90
      Show room on map
      Speaker: Veliko Atanasov Dimov (Bogazici University (TR))
      Slides
    • 10:00 11:00
      Higgs Hakkkında 1h 13/2-005

      13/2-005

      CERN

      90
      Show room on map
      Speaker: Sezen Sekmen (CERN)
      Slides
    • 11:00 12:00
      Tartışma: Soru Cevap 1h 13/2-005

      13/2-005

      CERN

      90
      Show room on map
      Speakers: Saime Gurbuz (Bogazici University (TR)), Sezen Sekmen (Middle East Technical University (TR))
    • 12:00 13:30
      YEMEK 1h 30m
    • 13:45 16:15
      SM18/CAST Gezi 2h 30m
      Group 1: 13:45 Transport from B33 to SM18 14:00 Visit SM18 15:00 Transport from SM18 to CAST 15:15 Visit to CAST 16:00 Transport from CAST to B33 Group 2: 13:45 Transport from B33 to CAST 14:00 Visit to CAST 14:45 Transport from CAST to SM18 15:00 Visit to SM18 16:10 Transport from SM18 to B33
      Speakers: Bora Akgun (Rice University (US)), Cenk Yildiz (University of California Irvine (US)), Veliko Atanasov Dimov (Bogazici University (TR))
    • 19:30 21:30
      Kapanış Yemeği - Chalet Suisse 2h bd Georges-Favon, 23 1204 Genève (Geneva)

      bd Georges-Favon, 23 1204 Genève

      Geneva

      https://www.google.ch/maps/place/Boulevard+Georges-Favon+23,+1204+Gen%C3%A8ve/@46.2009355,6.1408464,17z/data=!3m1!4b1!4m2!3m1!1s0x478c652a711e5fdd:0x88adccd94e09b033?hl=en

    • 09:00 10:00
      Güncel Sorunlar 1h 13/2-005

      13/2-005

      CERN

      90
      Show room on map
      Speaker: Sezen Sekmen (CERN)
      Slides
    • 10:00 11:00
      Diğer Uygulamalar 1h 13/2-005

      13/2-005

      CERN

      90
      Show room on map
      Speaker: Dr Gokhan Unel (University of California Irvine (US))
      Slides
    • 11:00 12:40
      Değerlendirme ve Sertifika Töreni 1h 40m 13/2-005

      13/2-005

      CERN

      90
      Show room on map
    • 12:40 14:40
      YEMEK 2h
    • 15:30 17:00
      Globe gezisi 1h 30m Globe

      Globe

      CERN