Bulgarian Teachers Programme 2009

from Sunday, July 19, 2009 (3:00 PM) to Saturday, July 25, 2009 (9:20 AM)
CERN (6/2-024)

        : Sessions
    /     : Talks
        : Breaks
Jul 19, 2009
Jul 20, 2009
Jul 21, 2009
Jul 22, 2009
Jul 23, 2009
Jul 24, 2009
Jul 25, 2009
AM
9:00 AM Welcome to CERN/ Добре дошли в ЦЕРН - Rolf Landua (CERN)   (4 3-006)
9:15 AM Introduction to CERN / Въведение в ЦЕРН - Stavrev Svetlomir   (4 3-006)
10:00 AM Introduction to Particle Physics / Въведение във физиката на елементарните частици - Vladimir Genchev (Department of High Energy and Cosmic Rays)   (4 3-006)
Slides
11:00 AM Introduction to Accelerators / Въведение в Ускорителите - Angel Angelov (INRNE BAS)   (4 3-006)
Slides
9:00 AM The CMS Detector and the participation of Bulgaria / CMS детектора и участието на Българя - Vladimir Genchev (INRNE BAS)   (6/2-024 - BE Auditorium Meyrin)
Slides
10:00 AM Computer Centre Infrastructure Management / Управление на инфраструктурата на компютърния център - Zhechka Toteva (CERN)   (6/2-024 - BE Auditorium Meyrin)
Slides
10:30 AM Introduction to ATLAS / Въведение в ATLAS - Theodore Todorov (LAPP, Annecy)   (6/2-024 - BE Auditorium Meyrin)
11:30 AM Visit ATLAS Visitor Centre / Визита в посетителския център на ATLAS - Theodore Todorov (LAPP, Annecy)   (3162 R-001)
9:00 AM Hadron particle detection / Хадронна детекция - Stefan Piperov (INRNE/FermiLab)   (6/2-024 - BE Auditorium Meyrin)
Slides
10:00 AM First results of calibration of CMS with cosmic rays / Първи резултати от калибрирането на CMS с космични лъчи - Jordan Damgov (INRNE-BAS)   (6/2-024 - BE Auditorium Meyrin)
Slides
11:00 AM Atomic nuclei:basic building blocks / Атомните ядра: - Dimiter Balabanski (INRNE, Bulgarian Academy of Sciences)   (6/2-024 - BE Auditorium Meyrin)
Slides
9:00 AM ALICE – heavy ions experiment /ALICE – експериментът с тежки йони - Peter Hristov (CERN)   (6/2-024 - BE Auditorium Meyrin)
Slides
11:00 AM Introduction to GRID Computing / Въведение в Grid - Mariya Shiyakova (Joint Inst. for Nuclear Research (JINR)-Unknown-Unknown)   (6/2-024 - BE Auditorium Meyrin)
9:00 AM Build a Cloud Chamber / Изграждане на аерозолна камера - Mick Storr (CERN)   (6 2-002)
9:00 AM Teachers Lab / Учителска лаборатория - Svezhina Dimitrova (PGMT Varna)   (3 R-002)
9:00 AM Visit Microcosm / Посещение на Микрокосм   (33 R-001)
9:00 AM Departure / Отпътуване   (6/2-024 - BE Auditorium Meyrin)
PM
6:00 PM Arrival at Hotel / Пристигане в хотела   (6/2-024 - BE Auditorium Meyrin)
7:00 PM Dinner / Вечеря   (Restaurant 1)
8:00 PM Introduction to the programme / Въведение в програмта - Mick Storr (CERN)   (6/2-024 - BE Auditorium Meyrin)
12:30 PM --- Lunch ---
2:00 PM Bulgarians at CERN/Българите в ЦЕРН A Brief Overview of the Accelerators’ Control at CERN/Кратък Преглед на Управлението на Ускорителите в CERN - Zornitsa Zaharieva (CERN)   (CCC Conference Room)
Slides
3:00 PM Visit to LHC Control Centre / Посещение на контролния център на LHC   (CCC Conference Room)
4:00 PM Visit LHC Magnet Test Facility / Посещение на тестовата установка на LHC магнитите - Angel Angelov (INRNE BAS)   (2173 R-001)
5:30 PM Revision of the Day /Преглед на деня   (Restaurant 1)
6:30 PM Installation of Bulgarian Teachers Programme Exhibition / Монтиране на изложбата за българската учителска програма   (6/2-024 - BE Auditorium Meyrin)
12:30 PM --- Lunch ---
2:30 PM Meeting with Bulgarian diplomatic representatives at the United Nations / Среща с представителя на България в ООН   (6/2-024 - BE Auditorium Meyrin)
4:00 PM Discover Geneva Treasure Hunt / Открий Женева, Лов на съкровища   (Restaurant 1)
12:00 PM --- Lunch ---
1:30 PM Visit to test centre for hadron calorimeter / Посещение на тестовия център на адронния калориметър - Theodore Todorov (LAPP, Annecy) Vladimir Genchev (INRNE BAS)   (887 R-001)
4:00 PM Visit ISOLDE / Посещение на ISOLDE - Yorick Blumenfeld (CERN-CERN-CERN) Alexander Josef Herlert (European Organization for Nuclear Research (CERN)) Dimiter Balabanski (INRNE, Bulgarian Academy of Sciences)   (6/2-024 - BE Auditorium Meyrin)
8:00 PM Programme Dinner / Официална вечеря на програмата   (Hotel Edelweiss ( Place de la Navigation))
12:00 PM ALICE Grid Computing / Grid на примера на ALICE - Latchezar Betev (CERN)   (6/2-024 - BE Auditorium Meyrin)
12:30 PM --- Lunch ---
2:00 PM Visit ALICE / Посещение на ALICE - Peter Hristov (CERN) Latchezar Betev (CERN)   (6/2-024 - BE Auditorium Meyrin)
4:00 PM Visit Computer Centre / Посещение на компютърния център - Zhechka Toteva   (6/2-024 - BE Auditorium Meyrin)
4:00 PM Visit PS/AD / Посещение на PS/AD - Mick Storr (CERN) Tzanko Spassoff (LIP Laboratorio de Instrumentacao e Fisica Experimental (LIP)-Un)   (6/2-024 - BE Auditorium Meyrin)
6:30 PM Scientific Sedianka / Научна седянка   (6/2-024 - BE Auditorium Meyrin)
12:30 PM --- Lunch ---
2:00 PM CERN Education / Образованието в ЦЕРН - Mick Storr (CERN)   (6/2-024 - BE Auditorium Meyrin)
Slides
3:00 PM Bulgarian Teachers Programme - lessons, achievements and prospects / Българската учителска програма – уроци, постижения и перспективи - Boyko Vachev (INRNE BAS) Svzhina Dimitrova (PGMT Varna)   (6/2-024 - BE Auditorium Meyrin)
4:00 PM Questionnaires and evaluation of the programme / Въпросници и оценка на програмата - Mick Storr (CERN)   (6/2-024 - BE Auditorium Meyrin)
7:00 PM Bulgarian Dinner/ Българска вечеря   (6/2-024 - BE Auditorium Meyrin)