15-17 October 2019
Rice University
US/Central timezone

Participant List

46 participants

First Name Last Name Affiliation
Aidan Grummer University of New Mexico (US)
Andrew Warren Askew Florida State University (US)
Anjaly Sasikumar Menon University of Houston
Anthony Timmins University of Houston
Aravindhan Venkateswaran Syracuse University
Austin Baty Rice University
Charles Hughes University of Tennessee
Christopher Madrid Baylor University (US)
Corey Myers University of Houston (US)
Corrinne Mills University of Illinois at Chicago (US)
Daniel Craik Massachusetts Inst. of Technology (US)
Darin Acosta University of Florida (US)
Deepa Thomas University of Texas at Austin (US)
Dmitri Denisov Brookhaven National Laboratory
Dylan Frizzell University of Oklahoma (US)
Ejiro Umaka University of Houston (US)
Emma Grace Castiglia Yale University (US)
Eric Hoffman University of Houston
Fernando Antonio Flor University of Houston (US)
Harvey Newman California Institute of Technology (US)
Isobel Ojalvo Princeton University (US)
Jacobb Martinez University of Houston
Javier Mauricio Duarte Univ. of California San Diego (US)
Jihye Song University of Houston (US)
Jonathan Ball University of Houston
Karl Ecklund Rice University (US)
Liuyao Zhang Rice University (US)
Louise Skinnari Northeastern University (US)
Matthew Steven Decaro Rice University (US)
Meenakshi Narain Brown University (US)
Michael Kent Wilkinson Syracuse University (US)
Neeti Parashar Purdue University Northwest (US)
Negin Alizadehvandchali University of Houston
Oveis Sheibani
Patricia McBride Fermi National Accelerator Lab. (US)
Paul Padley Rice University (US)
Rene Bellwied Univeristy of Houston
Ritsuya Hosokawa Creighton University (US)
Rohin Thampilali Narayan Southern Methodist University (US)
Savannah Thais Princeton University (US)
Shuai Yang Rice University
Surya Prakash pathak University of Houston
Sven Dildick Rice University (US)
Wei Li Rice University (US)
Wei Shi Rice University (US)
Yousen Zhang Rice University (US)