Hungarian Teachers Programme 2014

Europe/Zurich
503-1-001 - Council Chamber (CERN)

503-1-001 - Council Chamber

CERN

162
Show room on map
Dezső Horváth (RMKI) , Konrad Jende (CERN, Education Group) , Noemi Beni (Hungarian Academy of Sciences (HU)) , Zoltan Szillasi (Hungarian Academy of Sciences (HU)) , Zsuzsanna Garai (CERN)
Description
Training week for Hungarian physics teachers at CERN (organized by Beáta Jarosievitz and Csaba Sükösd) / Magyar fizikatanárok továbbképzése a CERN-ben (Jarosievitz Beáta és Sükösd Csaba szervezésében)
Videoconference Rooms
Hungarian_Teachers_Programme_2015
Name
Hungarian_Teachers_Programme_2015
Description
Training week for Hungarian physics teachers at CERN / Magyar fizikatanárok továbbképzése a CERN-ben
Extension
109268114
Owner
Konrad Jende
Auto-join URL
Useful links
Phone numbers
    • 14:00 21:10
      Getting together / Ismerkedés Cím: Budapest, Múzeum utca 7, 1088; Telefon:(1) 338 3166 (Kossuth Klub)

      Cím: Budapest, Múzeum utca 7, 1088; Telefon:(1) 338 3166

      Kossuth Klub

      Kossuth Klub Cím: Budapest, Múzeum utca 7, 1088 Telefon:(1) 338 3166

      Meeting before the journey at Kossuth Klub / Utazás előtti találkozó a Kossuth Klubban

      Conveners: Dr. Beata Jarosievitz (Gábor Dénes Főiskola, Budapest) , Prof. Csaba Sükösd (Budapesti Műszaki és Gazdaságtudományi Egyetem)
      • 14:00
        Opening / Megnyitó 15m
        Speaker: Prof. Csaba Sükösd (BME)
      • 14:15
        Practical information / Eligazítás 20m
        Speaker: Dr. Beata Jarosievitz (GDF)
        SLIDES
      • 14:35
        Introduction to CERN / Bemutatkozik a CERN 45m
        Speaker: Dr. Zoltan Fodor (Wigner FK, Budapest)
        Slides
        Video
      • 15:20
        Particle physics: introduction / Részecskefizikai bevezető 45m
        Speaker: Éva Oláh (Mechatronikai Szakközépiskola)
        Slides
      • 16:05
        Break / Szünet 15m
      • 16:20
        Physics for Medicine / Fizika a gyógyítás szolgálatában 55m
        Speaker: Csaba Sükösd
        Slides
      • 17:15
        Relative concentration of Radon (teachers' experiment) / Radon relatív koncentrációjának meghatározása 45m
        Speaker: Group of teachers
      • 18:00
        Get-together party / Ismerkedés (lehetőség van vacsorázni és sörözni saját költségen) 3h
    • 06:30 07:00
      Departure from Budapest / Indulás Budapestről 30m Üllői úti parkol (Budapest, Nagyvárad tér)

      Üllői úti parkol

      Budapest, Nagyvárad tér

      Speakers: Dr. Beáta Jarosievitz (GDF) , Prof. Csaba Sükösd (BME)
    • 19:00 19:30
      Welcome Reception/Köszöntés, fogadás 30m 61-1-201 - Pas perdus - Not a meeting room -

      61-1-201 - Pas perdus - Not a meeting room -

      CERN

      Show room on map
      Speaker: Mr. Konrad Jende (CERN, Education Group)
    • 19:30 20:30
      Dinner /Vacsora 1h Restaurant 1

      Restaurant 1

      CERN

    • 20:30 21:30
      Short tour of site / Ismerkedés a helyszínnel 1h Van Hove

      Van Hove

      CERN

      To introduce participants to useful locations and the route to the lecture room. An opportunity to ask questions about all aspects of the programme. / A résztvevők kezdeti eligazítása: hasznos helyek, út az előadóteremhez, lehetőség a programmal kacsolatos kérdésekre.
      Speakers: Beáta Jarosievitz , Csaba Sükösd , Dezső Horváth , Konrad Jende
    • 08:30 09:15
      Introduction to the Programme / Bevezetés 45m 40-S2-A01 - Salle Anderson

      40-S2-A01 - Salle Anderson

      CERN

      100
      Show room on map
      Speakers: Beáta Jarosievitz (GDF, Budapest) , Csaba Sükösd (Budapest Univ. of Technology and Economics) , Dezso Horvath (Wigner RCP, Budapest (HU)) , Konrad Jende (CERN, Education Group)
    • 09:30 10:15
      Accelerators / Gyorsítók 45m 40-S2-A01 - Salle Anderson

      40-S2-A01 - Salle Anderson

      CERN

      100
      Show room on map
      Speaker: Dezso Varga (Wigner RCP)
      Slides
    • 10:30 11:15
      Detectors / Detektorok 45m 40-S2-A01 - Salle Anderson

      40-S2-A01 - Salle Anderson

      CERN

      100
      Show room on map
      Speaker: Dezso Varga (Wigner RCP)
      Slides
    • 11:30 12:15
      Introduction to Particle Physics / Bevezetés a részecskefizikába (2/1) 45m 40-S2-A01 - Salle Anderson

      40-S2-A01 - Salle Anderson

      CERN

      100
      Show room on map
      Speaker: Dezső Horváth
      Paper
      Poster
      Slides
    • 12:30 13:30
      Lunch 1h Restaurant N 1

      Restaurant N 1

      CERN

    • 13:30 16:40
      Parallel visits: SM18 magnet test area and CMS center Meyrin + AD + Data Center / Párhuzamos látogatások: SM18 mágnesellenőrző állomás és CMS központ + Antiproton-lassító + Számítóközpont 3h 10m Bus parking

      Bus parking

      CERN

      G1=20p, G2=20p G1: 13:30-13:40 Transport to SM18 13:40-14:50 SM18 14:50-15:00 Transport from SM18 to AD 15:00-15:30 AD 15:30-16:00 Data Center 16:00-16:05 Walk to CMS center 16:05-16:30 CMS center 16:30-16:40 Walk to Teachers experiment G2: 13:30-13:40 Transport to CMS center 13:40-14:00 CMS center 14:00-14:05 Walk to AD 14:05-14:30 AD 14:30-15:10 Data Center 15:10-15:20 Transport to SM18 15:20-16:30 SM18 16:30-16:40 Transport to Meyrin (Teachers experiment) Note: AD booked 13:45-15:45 Data center booked: 14:30-16:30
      Speakers: Alajos Makovec , Dezso Varga , Dezső Horváth , Marton Bartok , Noémi Béni , Zoltán Szillási
    • 16:40 19:40
      Teachers' experiments / Tanári kísérletek 3h bldg 32

      bldg 32

      CERN

      In the parking of building 32. Between building 32 and 38. A 32-es épület parkolójában. A 32-es és a 38-as épület között
    • 08:30 09:15
      Introduction to Cosmology / Bevezetés a kozmológiába 2/1 45m 40-S2-A01 - Salle Anderson

      40-S2-A01 - Salle Anderson

      CERN

      100
      Show room on map
      Speaker: Dezső Horváth
      pictures
      Slides
      Video in CDS
    • 09:30 10:15
      From detector to final plots - data analysis / A detektortól a végső ábrákig - Az adatok feldolgozása 45m 40-S2-A01 - Salle Anderson

      40-S2-A01 - Salle Anderson

      CERN

      100
      Show room on map
      Speaker: Attila Krasznahorkay (CERN)
      Slides
      Video in CDS
    • 10:30 11:15
      Introduction to Particle Physics / Bevezetés a részecskefizikába 2 45m 40-S2-A01 - Salle Anderson

      40-S2-A01 - Salle Anderson

      CERN

      100
      Show room on map
      Speaker: Dezső Horváth
      pictures
      Slides
      Video in CDS
    • 11:30 12:30
      Experiments/Kísérletek 1h 40-S2-A01 - Salle Anderson

      40-S2-A01 - Salle Anderson

      CERN

      100
      Show room on map
    • 12:30 13:30
      Lunch / Ebéd 1h Restaurant 1

      Restaurant 1

      CERN

    • 13:30 17:10
      Parallel visits: Visit to Microcosm, SC; build a cloud chamber / Párhuzamos látogatások: A Mikrokozmosz és Szinkrociklotron meglátogatása; működő ködkamra építése 3h 40m Building 33

      Building 33

      CERN

      13:30-14:00 Souvenir shop bldg 33, reception G1=20p, G2=20p G1: 14:20-15:35 Cloud Chamber Workshop 14:35-14:45 Walking to SC 14:45-16:30 SC visit 16:30-16:35 Walk to Microcosm 16:35-17:10 Microcosm G2: 14:00-14:50 Microcosm 14:50-15:00 Walk to SC 15:00-15:45 SC visit 15:45-15:55 Walking to School Lab 15:55-17:10 Cloud Chamber Workshop 17:10 Departure Bus from bldg 33 to Shop
      Speakers: Alajos Makovec , Dezso Varga , Dezső Horváth , Mr. Konrad Jende (CERN, Education Group) , Marton Bartok , Noémi Béni , Zoltán Szillási
    • 17:10 19:40
      Visit E. Leclerc Shopping Centre / Az E. Leclerc bevásárlóközpont 2h 30m Building 33

      Building 33

      CERN

      http://www.e-leclerc.com/magasin/ferneydis/infospratiques
    • 08:30 09:15
      Introduction to Cosmology / Bevezetés a kozmológiába (2/2) 45m 40-S2-A01 - Salle Anderson

      40-S2-A01 - Salle Anderson

      CERN

      100
      Show room on map
      Speaker: Dezső Horváth
      Paper
      Slides
      Video in CDS
    • 09:30 10:15
      Introduction to Particle Physics 3: Neutrinos / Bevezetés a részecskefizikába 3: Neutrínók 45m 40-S2-A01 - Salle Anderson

      40-S2-A01 - Salle Anderson

      CERN

      100
      Show room on map
      Speaker: Dezso Horvath
      Paper
      Slides
      Video in CDS
    • 10:30 13:00
      Visit to LHC Control Room/AMS/COMPASS Experiment / Az LHC és az AMS vezérlőterme és az COMPASS kísérlet meglátogatása 2h 30m Bus parking

      Bus parking

      CERN

      G1=20p, G2=20p G1: 10:30-10:40 Transport to COMPASS 10:40-11:40 COMPASS 11:40-11:50 Transport to CCC 11:50-12:20 CCC 12:20-12:30 Transport to AMS 12:30-13:00 AMS 13:00-13:10 Transport back to Meyrin G2: 10:30-10:40 Transport to AMS 10:40-11:10 AMS 11:10-11:20 Transport to CCC 11:20-11:50 CCC 11:50-12:00 Transport to COMPASS 12:00-13:00 COMPASS 13:00-13:10 Transport back to Meyrin
      Speakers: Alajos Makovec , Dezso Varga , Dezső Horváth , Marton Bartok , Mick Storr , Noemi Beni , Zoltan Szillasi
      Slides

      Video about COMPASS: http://cds.cern.ch/record/1351118

       

    • 13:00 14:00
      lunch 1h Restaurant 1

      Restaurant 1

      CERN

    • 14:00 19:00
      Discover Geneva Treasure Hunt / Genf felfedezése: kincsvadászat 5h Restaurant 1

      Restaurant 1

      CERN

      Speaker: Konrad Jende (CERN, Education Group)
    • 19:30 22:00
      Programme Dinner / Vacsora 2h 30m
      Speaker: Konrad Jende (CERN, Education Group)
    • 08:30 09:15
      Introduction to Heavy Ion Physics / Bevezetés a nehézion-fizikába 45m 40-S2-A01 - Salle Anderson

      40-S2-A01 - Salle Anderson

      CERN

      100
      Show room on map
      Speaker: Gabor Veres (CERN)
      Slides
      Video in CDS
    • 09:15 12:30
      Parallel session: Visit to ATLAS, Globe and LHCb / Párhuzamos szekció: Az ATLAS, Globe és LHCb megtekintése 3h 15m B33 Reception

      B33 Reception

      CERN

      G1=10p, G2=10p, G3=10p, G4=10p G1: 09:15-09:30 Walk to ATLAS 09:30-10:15 ATLAS 10:15-11:00 Globe/ATLAS surface 11:00-11:15 CERN transport to LHCb from ATLAS 11:15-12:15 LHCb visit 12:15-12:30 CERN transport to bldg 33 from LHCb G2: 09:15-09:30 Walk to ATLAS 09:30-10:15 Globe/ATLAS surface 10:15-11:00 ATLAS 11:00-11:15 CERN transport to LHCb from ATLAS 11:15-12:15 LHCb visit 12:15-12:30 CERN transport to bldg 33 from LHCb G3: 09:15-09:30 CERN transport to LHCb from bldg 40 09:30-10:45 LHCb 10:45-11:00 CERN transport to ATLAS 11:00-11:45 ATLAS 11:45-12:30 Globe/ATLAS surface G4: 09:15-09:30 CERN transport to LHCb from bldg 40 09:30-10:45 LHCb 10:45-11:00 CERN transport to ATLAS 11:00-11:45 Globe/ALTAS surface 11:45-12:30 ATLAS
      Speakers: Alajos Makovec , Attila Krasznahorkay (CERN) , Dezso Horvath , Gabriella Pasztor (Carleton University (CA)) , Mr. Konrad Jende (CERN, Education Group) , Marton Bartok , Noémi Béni , Zoltán Szillási
    • 12:30 13:30
      Lunch 1h 503-1-001 - Council Chamber

      503-1-001 - Council Chamber

      CERN

      162
      Show room on map
    • 13:30 16:30
      Visit CMS / A CMS megtekintése 3h Bus parking

      Bus parking

      CERN

      All: 13:30-14:00 Transport to CMS G1=10p, G2=10p, G3=10p, G4=10p G1: 14:00-14:30 CMS UXC 14:30-15:00 CMS USC 15:00-16:00 Surface G2: 14:00-14:30 CMS USC 14:30-15:00 CMS UXC 15:00-16:00 Surface G3: 14:00-15:00 Surface 15:00-15:30 CMS UXC 15:30-16:00 CMS USC G4: 14:00-15:00 Surface 15:00-15:30 CMS USC 15:30-16:00 CMS UXC All: 16:00-16:30 Transport to Meyrin
      Speakers: Alajos Makovec , Dezső Horváth , Gabor Veres , Marton Bartok , Noémi Béni , Zoltán Szillási
    • 17:00 19:00
      Lecture review, question collection: accelerators, detectors, particle and heavy ion physics, cosmology / Az előadások megbeszélése, kérdések összegyűjtése: gyorsítók, detektorok, részecske- és nehézion-fizika, kozmológia 222-R-001

      222-R-001

      CERN

      200
      Show room on map
    • 09:00 09:45
      Meeting the Director General of CERN, Professor Rolf-Dieter Heuer / Beszélgetés a CERN főigazgatójával, Rolf-Dieter Heuer professzorral 45m 503-1-001 - Council Chamber

      503-1-001 - Council Chamber

      CERN

      162
      Show room on map
      Speaker: Prof. Rolf-Dieter Heuer
      Slides
    • 10:00 10:45
      Hungary at CERN / Magyarok a CERN-ben 45m 503-1-001 - Council Chamber

      503-1-001 - Council Chamber

      CERN

      162
      Show room on map
      Speaker: Dezső Horváth
      Slides
      Video in CDS
    • 11:00 11:45
      How to bring schoolchildren to CERN / Hogyan hozzunk iskolásokat a CERN-be 45m 503-1-001 - Council Chamber

      503-1-001 - Council Chamber

      CERN

      162
      Show room on map
      Speaker: Noemi Beni
      Slides
      Video in CDS
    • 11:45 14:00
      Lunch /Ebéd 2h 15m 503-1-001 - Council Chamber

      503-1-001 - Council Chamber

      CERN

      162
      Show room on map
    • 14:00 19:00
      Answers to the Questions / Válaszok a kérdésekre 5h 503-1-001 - Council Chamber

      503-1-001 - Council Chamber

      CERN

      162
      Show room on map
      Speakers: Attila Krasznahorkay , Csaba Sükösd , Dezso Varga , Dezső Horváth , Gabor Veres , Noemi Beni , Zoltán Szillási
      Befutott kérdések
      H. Dezső válaszai
      K. Attila válaszai
      Kozmologia_valaszok_Trocsanyi
      Varga Dezső válaszai
    • 19:00 19:30
      Programme closing / Programzárás, Meeting Rolf Landua, CERN Education / Beszélgetés Rolf Landuával, a CERN oktatási felelősével 30m 503-1-001 - Council Chamber

      503-1-001 - Council Chamber

      CERN

      162
      Show room on map
    • 19:30 20:00
      Treasure Hunt Answers, Prize Giving / A kincsvadászat válaszai, díjátadás 30m Restaurant 1

      Restaurant 1

      Speaker: Konrad Jende (CERN, Education Group)
    • 20:00 22:30
      Parting dinner / Búcsúvacsora 2h 30m Restaurant 1

      Restaurant 1

      CERN

      Speaker: Konrad Jende (CERN, Education Group)
      Csasztuska Krakó Laci képeivel
      Video
    • 07:30 08:00
      Depart for Chamonix and Budapest / Indulás Chamonix-ba és Budapestre 30m Restaurant 1

      Restaurant 1

      CERN

Your browser is out of date!

Update your browser to view this website correctly. Update my browser now

×