Bulgarian Teachers Programme 2009

Europe/Zurich
6-2-024 - BE Auditorium Meyrin (CERN)

6-2-024 - BE Auditorium Meyrin

CERN

120
Show room on map
Mick Storr
    • 18:00 19:00
      Arrival at Hotel / Пристигане в хотела 1h 6-2-024 - BE Auditorium Meyrin

      6-2-024 - BE Auditorium Meyrin

      CERN

      120
      Show room on map
    • 19:00 20:00
      Dinner / Вечеря 1h Restaurant 1

      Restaurant 1

      CERN

    • 20:00 20:30
      Introduction to the programme / Въведение в програмта 30m 6-2-024 - BE Auditorium Meyrin

      6-2-024 - BE Auditorium Meyrin

      CERN

      120
      Show room on map
      Speaker: Mick Storr (CERN)
    • 09:00 09:15
      Welcome to CERN/ Добре дошли в ЦЕРН 15m 4 3-006

      4 3-006

      CERN

      Speaker: Rolf Landua (CERN)
    • 09:15 10:00
      Introduction to CERN / Въведение в ЦЕРН 45m 4 3-006

      4 3-006

      CERN

      Speaker: Stavrev Svetlomir
    • 10:00 10:45
      Introduction to Particle Physics / Въведение във физиката на елементарните частици 45m 4 3-006

      4 3-006

      CERN

      Speaker: Vladimir Genchev (Department of High Energy and Cosmic Rays)
      Slides
    • 11:00 11:45
      Introduction to Accelerators / Въведение в Ускорителите 45m 4 3-006

      4 3-006

      CERN

      Speaker: Angel Angelov (INRNE BAS)
      Slides
    • 12:30 14:00
      Lunch 1h 30m Restaurant 1

      Restaurant 1

      CERN

    • 14:00 14:45
      Bulgarians at CERN/Българите в ЦЕРН A Brief Overview of the Accelerators’ Control at CERN/Кратък Преглед на Управлението на Ускорителите в CERN 45m CCC Conference Room

      CCC Conference Room

      CERN

      Speaker: Zornitsa Zaharieva (CERN)
      Slides
    • 15:00 16:00
      Visit to LHC Control Centre / Посещение на контролния център на LHC 1h CCC Conference Room

      CCC Conference Room

      CERN

    • 16:00 17:30
      Visit LHC Magnet Test Facility / Посещение на тестовата установка на LHC магнитите 1h 30m 2173 R-001

      2173 R-001

      CERN

      Speaker: Angel Angelov (INRNE BAS)
    • 17:30 18:30
      Revision of the Day /Преглед на деня 1h Restaurant 1

      Restaurant 1

      CERN

    • 18:30 19:30
      Installation of Bulgarian Teachers Programme Exhibition / Монтиране на изложбата за българската учителска програма 1h 6-2-024 - BE Auditorium Meyrin

      6-2-024 - BE Auditorium Meyrin

      CERN

      120
      Show room on map
    • 09:00 09:45
      The CMS Detector and the participation of Bulgaria / CMS детектора и участието на Българя 45m 6-2-024 - BE Auditorium Meyrin

      6-2-024 - BE Auditorium Meyrin

      CERN

      120
      Show room on map
      Speaker: Vladimir Genchev (INRNE BAS)
      Slides
    • 10:00 10:30
      Computer Centre Infrastructure Management / Управление на инфраструктурата на компютърния център 30m 6-2-024 - BE Auditorium Meyrin

      6-2-024 - BE Auditorium Meyrin

      CERN

      120
      Show room on map
      Speaker: Zhechka Toteva (CERN)
      Slides
    • 10:30 11:15
      Introduction to ATLAS / Въведение в ATLAS 45m 6-2-024 - BE Auditorium Meyrin

      6-2-024 - BE Auditorium Meyrin

      CERN

      120
      Show room on map
      Speaker: Theodore Todorov (LAPP, Annecy)
    • 11:30 12:30
      Visit ATLAS Visitor Centre / Визита в посетителския център на ATLAS 1h 3162 R-001

      3162 R-001

      CERN

      Speaker: Theodore Todorov (LAPP, Annecy)
    • 12:30 14:00
      Lunch 1h 30m Restaurant 1

      Restaurant 1

      CERN

    • 14:30 16:00
      Meeting with Bulgarian diplomatic representatives at the United Nations / Среща с представителя на България в ООН 1h 30m 6-2-024 - BE Auditorium Meyrin

      6-2-024 - BE Auditorium Meyrin

      CERN

      120
      Show room on map
    • 16:00 19:00
      Discover Geneva Treasure Hunt / Открий Женева, Лов на съкровища 3h Restaurant 1

      Restaurant 1

      CERN

    • 09:00 09:45
      Hadron particle detection / Хадронна детекция 45m 6-2-024 - BE Auditorium Meyrin

      6-2-024 - BE Auditorium Meyrin

      CERN

      120
      Show room on map
      Speaker: Stefan Piperov (INRNE/FermiLab)
      Slides
    • 10:00 10:45
      First results of calibration of CMS with cosmic rays / Първи резултати от калибрирането на CMS с космични лъчи 45m 6-2-024 - BE Auditorium Meyrin

      6-2-024 - BE Auditorium Meyrin

      CERN

      120
      Show room on map
      Speaker: Jordan Damgov (INRNE-BAS)
      Slides
    • 11:00 11:45
      Atomic nuclei:basic building blocks / Атомните ядра: 45m 6-2-024 - BE Auditorium Meyrin

      6-2-024 - BE Auditorium Meyrin

      CERN

      120
      Show room on map
      Speaker: Dimiter Balabanski (INRNE, Bulgarian Academy of Sciences)
      Slides
    • 12:00 13:30
      Lunch 1h 30m Restaurant 1

      Restaurant 1

      CERN

    • 13:30 15:30
      Visit to test centre for hadron calorimeter / Посещение на тестовия център на адронния калориметър 2h 887 R-001

      887 R-001

      CERN

      Speakers: Theodore Todorov (LAPP, Annecy) , Vladimir Genchev (INRNE BAS)
    • 16:00 17:00
      Visit ISOLDE / Посещение на ISOLDE 1h 6-2-024 - BE Auditorium Meyrin

      6-2-024 - BE Auditorium Meyrin

      CERN

      120
      Show room on map
      Speakers: Alexander Josef Herlert (European Organization for Nuclear Research (CERN)) , Dimiter Balabanski (INRNE, Bulgarian Academy of Sciences) , Yorick Blumenfeld (CERN-CERN-CERN)
    • 20:00 22:30
      Programme Dinner / Официална вечеря на програмата 2h 30m Hotel Edelweiss ( Place de la Navigation)

      Hotel Edelweiss ( Place de la Navigation)

      CERN

    • 09:00 11:00
      ALICE – heavy ions experiment /ALICE – експериментът с тежки йони 2h 6-2-024 - BE Auditorium Meyrin

      6-2-024 - BE Auditorium Meyrin

      CERN

      120
      Show room on map
      Speaker: Peter Hristov (CERN)
      Slides
    • 11:00 11:45
      Introduction to GRID Computing / Въведение в Grid 45m 6-2-024 - BE Auditorium Meyrin

      6-2-024 - BE Auditorium Meyrin

      CERN

      120
      Show room on map
      Speaker: Mariya Shiyakova (Joint Inst. for Nuclear Research (JINR)-Unknown-Unknown)
    • 12:00 12:30
      ALICE Grid Computing / Grid на примера на ALICE 30m 6-2-024 - BE Auditorium Meyrin

      6-2-024 - BE Auditorium Meyrin

      CERN

      120
      Show room on map
      Speaker: Latchezar Betev (CERN)
    • 12:30 14:00
      Lunch 1h 30m Restaurant 1

      Restaurant 1

      CERN

    • 14:00 16:00
      Visit ALICE / Посещение на ALICE 2h 6-2-024 - BE Auditorium Meyrin

      6-2-024 - BE Auditorium Meyrin

      CERN

      120
      Show room on map
      Speakers: Latchezar Betev (CERN) , Peter Hristov (CERN)
    • 16:00 18:00
      Visit Computer Centre / Посещение на компютърния център 2h 6-2-024 - BE Auditorium Meyrin

      6-2-024 - BE Auditorium Meyrin

      CERN

      120
      Show room on map
      Speaker: Zhechka Toteva
    • 16:00 18:00
      Visit PS/AD / Посещение на PS/AD 2h 6-2-024 - BE Auditorium Meyrin

      6-2-024 - BE Auditorium Meyrin

      CERN

      120
      Show room on map
      Speakers: Mick Storr (CERN) , Tzanko Spassoff (LIP Laboratorio de Instrumentacao e Fisica Experimental (LIP)-Un)
    • 18:30 19:30
      Scientific Sedianka / Научна седянка 1h 6-2-024 - BE Auditorium Meyrin

      6-2-024 - BE Auditorium Meyrin

      CERN

      120
      Show room on map
    • 09:00 12:30
      Build a Cloud Chamber / Изграждане на аерозолна камера 3h 30m 6 2-002

      6 2-002

      CERN

      Speaker: Mick Storr (CERN)
    • 09:00 12:30
      Teachers Lab / Учителска лаборатория 3h 30m 3 R-002

      3 R-002

      CERN

      Speaker: Svezhina Dimitrova (PGMT Varna)
    • 09:00 12:30
      Visit Microcosm / Посещение на Микрокосм 3h 30m 33 R-001

      33 R-001

      CERN

    • 12:30 14:00
      Lunch 1h 30m Restaurant 1

      Restaurant 1

      CERN

    • 14:00 15:00
      CERN Education / Образованието в ЦЕРН 1h 6-2-024 - BE Auditorium Meyrin

      6-2-024 - BE Auditorium Meyrin

      CERN

      120
      Show room on map
      Speaker: Mick Storr (CERN)
      Slides
    • 15:00 16:00
      Bulgarian Teachers Programme - lessons, achievements and prospects / Българската учителска програма – уроци, постижения и перспективи 1h 6-2-024 - BE Auditorium Meyrin

      6-2-024 - BE Auditorium Meyrin

      CERN

      120
      Show room on map
      Speakers: Boyko Vachev (INRNE BAS) , Svzhina Dimitrova (PGMT Varna)
    • 16:00 17:00
      Questionnaires and evaluation of the programme / Въпросници и оценка на програмата 1h 6-2-024 - BE Auditorium Meyrin

      6-2-024 - BE Auditorium Meyrin

      CERN

      120
      Show room on map
      Speaker: Mick Storr (CERN)
    • 19:00 22:00
      Bulgarian Dinner/ Българска вечеря 3h 6-2-024 - BE Auditorium Meyrin

      6-2-024 - BE Auditorium Meyrin

      CERN

      120
      Show room on map
    • 09:00 09:20
      Departure / Отпътуване 20m 6-2-024 - BE Auditorium Meyrin

      6-2-024 - BE Auditorium Meyrin

      CERN

      120
      Show room on map
Your browser is out of date!

Update your browser to view this website correctly. Update my browser now

×