4-10 April 2022
Krakow, Poland
Europe/Warsaw timezone
Page is under construction

Committees

Local Organizing Committee

Andrzej Białas (UJ), Marek Jeżabek (IFJ) - Honorary Chairs
Wojciech Florkowski (UJ) - Chair
Krzysztof Redlich (UWr), Barbara Wosiek (IFJ) - Vice Chairs

David Blaschke (UWr) Stanisław Mrówczyński (UJK, NCBJ)
Tomasz Bołd (AGH) Jacek Otwinowski (IFJ)
Piotr Bożek (AGH) Roman Płaneta (UJ)
Wojciech Broniowski (UJK, IFJ) Michał Praszałowicz (UJ)
Adam Bzdak (AGH) Mariusz Przybycień (AGH)
Wojciech Dominik (UW) Andrzej Rybicki (IFJ)
Krzysztof Golec-Biernat (IFJ) Maciej Rybczyński (UJK)
Katarzyna Grebieszkow (PW) Radosław Ryblewski (IFJ)
Adam Kisiel (PW) Piotr Salabura (UJ)
Marek Kowalski (IFJ) Antoni Szczurek (IFJ)
Krzysztof Kutak (IFJ) Ludwik Turko (UWr)
Tadeusz Lesiak (IFJ) Adam Trzupek (IFJ)
Pok Man Lo (UWr) Krzysztof Woźniak (IFJ)
Tomasz Matulewicz (UW) Hanna Zbroszczyk (PW)


 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

International Advisory Committee

Yasuyuki Akiba (JP) Larry McLerran (US)
Roberta Arnaldi (IT) Bedangadas Mohanty (IN)
Peter Braun-Munzinger (DE) Berndt Mueller (US)
Helen Caines (US) Luciano Musa (CERN)
Magdalena Djordjevic (RS) Jamie Nagle (US)
Kari Eskola (FI) Jacquelyn Noronha-Hostler  (US)
Kenji Fukushima (JP) Krishna Rajagopal (US)
Tetyana Galatyuk (DE) Ralf Rapp (US)
Marek Gaździcki (DE/PL) Claudia Ratti (US)
Francois Gelis (FR) Dirk Rischke (DE)
Iwona Grabowska-Bołd (PL) Gunther Roland (US)
Frederique Grassi (BR) Carlos Salgado (ES)
John Harris (US) Chihiro Sasaki (PL)
Ulrich Heinz (US) Burkhard Schmidt (CH)
Norbert Herrmann (DE) Alexander Sorin (RU)
Boris Hippolyte (FR) Johanna Stachel (DE)
Barbara Jacak (US) Michael Strickland  (US)
Sangyong Jeon (CA) Raju Venugopalan (US)
Jiangyong Jia (US) Enke Wang  (CN)
Frithjof Karsch (DE) Xin-Nian Wang (US)
Volker Koch (US) Urs Wiedemann (CERN)
Marco van Leeuwen (NL) Bolek Wyslouch (US)
Peter Levai (HU) Nu Xu (US)
Maria Paola Lombardo (IT) William Zajc (US)
Christina Markert (US)   Pengfei Zhuang (CN)