22-24 November 2010
Hotel Golf, Prague
Europe/Prague timezone

List of registrants

99 participants

First Name Last Name Affiliation
Ahmed Shiraz Memon Forschungszentrum Jülich GmbH
Alberto Aimar CERN
Alberto Di Meglio CERN
Aleksandr Konstantinov University of Oslo
Alessio Gianelle INFN
Aleš Křenek CESNET
Anders Wäänänen UCPH
Andre Giesler Forschungszentrum Jülich
Andrea Caltroni INFN
Andrea Ceccanti INFN-CNAF
Andres Aeschlimann SWITCH
Aristotelis Kretsis GRNET
Balázs Kónya LUND UNIVERSITY
Bjoern Hagemeier Research Centre Juelich
CECCHI Marco INFN
Christian Bernardt DESY
Christian Loeschen TU Dresden/ZIH
Christian Soettrup University of Copenhagen
Christoph Witzig SWITCH
Claudio Cacciari CINECA
Daniel Kouril CESNET
Daniel Mallmann Juelich Supercomputing Centre
David Foster CERN
David Groep Nikhef
david meredith stfc
Davide Salomoni INFN-CNAF
Doina Cristina AIFTIMIEI INFN
Eamonn Kenny Trinity College Dublin
Elisa Heymann UAB
Emidio Giorgio INFN Catania
Emir Imamagic SRCE (University Computing Centre, Zagreb)
Enol Fernández CSIC
Eric Yen ASGC
Eva Cernakova UPJS Kosice
Fabio Capannini INFN-CNAF
Fabrizio Furano CERN
Florida Estrella CERN
Florido Paganelli Lund University
Francesco Giacomini INFN
František Dvořák CESNET
Gabor Szigeti NIIFI
Giuseppe Fiameni CINECA
Giuseppina Salente INFN-Sez. di Padova
Henri Mikkonen Helsinki Institute of Physics
Ivan Marton NIIF/Hungarnet
Jean-Philippe BAUD CERN
Jiří Filipovič CESNET
Jiří Sitera CESNET
John Gordon STFC-RAL
John White Helsinki Institute of Physics
Joni Hahkala Helsinki Institute of Physics
Jozef Cernak UPJS
Karsten Schwank DESY
Kathryn Cassidy Trinity College Dublin
Kevin Haines STFC
Konstantinos Koukopoulos GRNET
Krzysztof Benedyczak UWAR
Lars Barlindhaug CERN
Laurence Field CERN
Lionel Cons CERN
Lorenzo Dini CERN
Ludek Matyska CESNET
Luigi Zangrando INFN
Manuel Brugnoli UAB
Marcelina Borcz ICM
Marek Kocan UPJS
Maria Alandes Pradillo CER
Martin Skou Andersen Niels Bohr Institute, UCPH
Mathilde Romberg Forschungszentrum Juelich GmbH
Mattias Ellert Uppsala University
Michail Salichos CERN
Michal Vocu CESNET
Michele Carpené CINECA
Milad Jason Daivandy Forschungszentrum Juelich GmbH (KFA)
Mischa Salle Nikhef
Mohammad Shahbaz Memon Forschungszentrum Juelich (JUELICH)
Morris Riedel Jülich Supercomputing Centre
Oliver Keeble CERN
Owen Synge DESY
Oxana Smirnova University of Lund
Paolo Andreetto INFN
Patrick Fuhrmann DESY
Paul Millar DESY
Piotr Bała UWAR
Ralph Mueller-Pfefferkorn Technische Universitaet Dresden, ZIH
Ricardo Rocha CERN
sara bertocco INFN
Soonwook Hwang KISTI
Steve Fisher RAL-STFC
Sunil Ahn KISTI
Taesang Huh KISTI
Tigran Mkrtchyan DESY/Hamburg
Tiziana Ferrari EGI.eu
Tschopp Valery SWITCH
Vincenzo Ciaschini INFN
Zdenek Sustr CESNET
Zdeněk Salvet CESNET z.s.p.o.
Zsolt Molnar CERN
Zsombor Nagy NIIFI