3-7 November 2015
Europe/Warsaw timezone

Committees

International Advisory Committee  
R. Bacewicz, WUT (Warsaw, Poland)
S. Bouvier, SUBATECH (Nantes, France)
M. Budzyński, UMCS (Lublin, Poland)
W. Chmielowski, JINR (Dubna, Russia)
J. Dygas, WUT (Warsaw, Poland)
B. Erazmus, SUBATECH (Nantes, France)
M. Gazdzicki, Goethe University (Frankfurt, Germany)
V. Golovatyuk, JINR (Dubna, Russia)
A. Grossman R&M (Wetzikon, Switzerland) 
H. Gutbrod, GSI (Darmstadt, Germany)
M. M. Kapishin, JINR (Dubna, Russia)
M. Karpierz, WUT (Warsaw, Poland)
V. D. Kekelidze, JINR (Dubna, Russia)
A. Kisiel, WUT (Warsaw, Poland)
W. J. Kozłowski, FRAKO-TERM (Torun, Poland)
R. Lednicky, JINR (Dubna, Russia)
P. Magierski, WUT (Warsaw, Poland)
H. Malinowska, UMCS (Lublin, Poland)
H. Malinowski, JINR (Dubna, Russia)
V. A. Matveev, JINR (Dubna, Russia)
G. Odyniec, LBNL (Berkeley, USA)
J. Pluta, WUT (Warsaw, Poland)
O. B. Rogachevskiy, JINR (Dubna, Russia)
Y. Sinyukov, BITP (Kiev, Ukraine)
P. Skowronski, CERN (Geneva, Switzerland)
O. Sobolewska, WUT (Warsaw, Poland)
A. S. Sorin, JINR (Dubna, Russia)
A. Stavinsky, ITEP (Moscow, Russia)
T. Traczyk, WUT (Warsaw, Poland)
W. Trzaska, Univ. of Jyvaskyla (Jyvaskyla, Finland)
G. V. Trubnikov, JINR (Dubna, Russia)
I. Tserruya, WIS (Rehovot, Israel)
M. Waligórski, IFJ PAN (Cracow, Poland) 
K. Werner, SUBATECH (Nantes, France)
N. Xu, LBNL (Berkeley, USA)
Z. Xu, BNL (Brookhaven, USA)
B. S. Yuldashev, JINR (Dubna, Russia; Tashkent)
A. Zagólski R&M (Wetzikon, Switzerland)
H. P. Zbroszczyk, WUT (Warsaw, Poland)
 
Local Organizing Committee
P. Duda, WUT (Warsaw, Poland)
E. A. Efimova, JINR (Dubna, Russia)
Ł. Graczykowski, WUT (Warsaw, Poland)
K. Horodek, JINR (Dubna, Russia)
M. A. Janik, WUT (Warsaw, Poland)
A. Kisiel, WUT (Warsaw, Poland)
K. K. Kozłowski, NCU, JINR (Torun, Poland; Dubna, Russia)
M. J. Peryt, WUT, JINR (Warsaw, Poland; Dubna, Russia)
J. M. Pluta, WUT, (Warsaw, Poland)
D. Wielanek, WUT (Warsaw, Poland)
J. Sobolewski R&M (Warsaw, Poland)
H. P. Zbroszczyk, WUT (Warsaw, Poland)