|
08:45
|
Lectures
(until 12:45)
(222/R-001)
|
08:45
|
Welcome to CERN and introduction to the program/ Добре дошли в ЦЕРН и въведение в програмaта
-
Jeff Wiener
(CERN)
(222/R-001)
|
09:15
|
Introduction to the programme / Въведение в програмaта
-
Roman Zahariev Zahariev
(Bulgarian Academy of Sciences (BG))
(222/R-001)
|
09:20
|
Introduction to the programme / Въведение в програмaта
- Mrs
Remdie Ybriam
(Expert in Bulgarian Ministry of Education and Science)
(222/R-001)
|
09:30
|
Introduction to CERN / Въведение в ЦЕРН
-
Svetlomir Stavrev
(CERN)
(222/R-001)
|
10:30
|
Introduction to Particle Physics, accelerators and their future / Въведение във физиката на елементарните частици, въведение в ускорителите и тяхното бъдеще
-
Roumyana Mileva Hadjiiska
(Bulgarian Academy of Sciences (BG))
(222/R-001)
|
11:50
|
IT at CERN - from WWW to GRID / Информационни технологии в ЦЕРН – от WWW до GRID
-
Ivan Glushkov
(University of Texas at Arlington (US))
(222/R-001)
|
|
08:30
|
Lectures
(until 12:40)
(222/R-001)
|
08:30
|
Introduction to Detectors/ Въведение в детектори
(222/R-001)
|
09:15
|
Introduction to CERN аccelerator complex and its control system / Въведение в комплекса ускорители на ЦЕРН и системи за тяхното управление
-
Zornitsa Zaharieva
(CERN)
(222/R-001)
|
10:05
|
Overview of magnetic systems used for CERN’s accelerators. Design, installation and exploitation of normal conducting magnets in vacuum and radiation environments / Преглед на магнитни системи използвани за ускорителите на ЦЕРН. Дизайн, инсталиране и експлоатация на нормално проводими магнитни модули във вакуум и радиационни среди
-
Miroslav Georgiev Atanasov
(CERN)
(222/R-001)
|
10:50
|
Introduction to CMS and its Electromagnetic Calorimeter system – design considerations, overview of the construction and function of the ECAL and the Bulgarian experience / Въведение в експеримента CMS и неговия електромагнитен калориметър – преглед на дизайна, конструкцията, функциите на ECAL и българския опит
-
Roman Zahariev Zahariev
(Bulgarian Academy of Sciences (BG))
(222/R-001)
|
11:30
|
Medical Physics / Медицинска физика
-
Katia Sergieva
(222/R-001)
|
|
08:15
|
Visits
(until 10:00)
()
|
08:15
|
AMS & CCC
()
|
10:00
|
Lectures
(until 12:40)
(40/S2-A01 - Salle Anderson)
|
10:00
|
Introduction to ALICE experiment and modern data analysis / Въведение в ALICE експеримента и модерни начини за анализ на данни
-
Peter Hristov
(CERN)
(40/S2-A01 - Salle Anderson)
|
10:45
|
Higgs discovery/ Откритието на Хигс бозона
-
Leandar Litov
(University of Sofia (BG))
(40/S2-A01 - Salle Anderson)
|
11:50
|
Detector construction sites and systems for remote personal supervision / Сгради за конструиране на детектори и системи за дистанционно наблюдение на персонала
-
Dimitar Mladenov
(CERN)
(40/S2-A01 - Salle Anderson)
|
|
08:45
|
Lectures
(until 12:15)
(503/1-001 - Council Chamber)
|
08:45
|
Introduction to Robotics. Service robots and their usage for accessing dangerous environments / Въведение в роботиката. Сервизни роботи и тяхното използване в опасни среди
-
Roman Zahariev Zahariev
(Bulgarian Academy of Sciences (BG))
(503/1-001 - Council Chamber)
|
09:50
|
An Inspection Vehicle for the CMS Detection / Роботизирана платформа за инспекции използвана за CMS детектора
-
Frank Glege
(CERN)
(503/1-001 - Council Chamber)
|
10:40
|
Electronics for the experiments at CERN/ Електроника за кспериментите в ЦЕРН
-
Gueorgui Antchev
(Bulgarian Academy of Sciences (BG))
(503/1-001 - Council Chamber)
|
11:15
|
Test facilities for new detectors at CERN – electronics for monitoring and testing / Установки за тестване на нови детектори в ЦЕРН – електронни системи за мониторинг и тестване
-
Georgi Mitev Mitev
(Bulgarian Academy of Sciences (BG))
(503/1-001 - Council Chamber)
|
|
08:15
|
Visits
(until 10:00)
()
|
08:15
|
AD & LEIR
()
|
10:00
|
Lectures
(until 13:30)
(40/S2-D01 - Salle Dirac)
|
10:00
|
Bulgarian Teachers Programme - lessons, achievements and prospects / Българската учителска програма – уроци, постижения и перспективи
-
Svezhina Dimitrova
(A)
(40/S2-D01 - Salle Dirac)
|
11:05
|
CERN Education / Образованието в ЦЕРН
-
Jeff Wiener
(CERN)
(40/S2-D01 - Salle Dirac)
|
11:45
|
Questionnaires and Evaluation of the Programme / Въпросници и оценка на програмата
-
Zornitsa Zaharieva
(CERN)
Svezhina Dimitrova
(A)
(40/S2-D01 - Salle Dirac)
|
12:20
|
The Muon Hunter Project
- Mr
Vadai Vitaly
(40/S2-D01 - Salle Dirac)
|
|
19:30
|
Welcome to CERN!
(until 21:00)
()
|
20:00
|
Welcome Reception
(61/1-201 - Pas perdus - Not a meeting room -)
|
|
12:45
|
--- Lunch break ---
|
13:45
|
Visits
(until 17:30)
()
|
13:45
|
Idea Square, ISOLDE & LEIR
()
|
|
12:40
|
--- Lunch break ---
|
14:00
|
Visits
(until 18:45)
()
|
14:00
|
Cloud Chamber Workshop, Microcosm & GLOBE
(143/R-003 - S'Cool LAB)
|
16:00
|
SC & ATLAS
()
|
|
12:40
|
--- Lunch break ---
|
14:00
|
Social Events
(until 20:00)
()
|
14:00
|
Discover Geneva Treasure Hunt
()
|
20:00
|
Social Events
(until 22:00)
()
|
20:00
|
Official Dinner
()
|
|
12:15
|
--- Lunch break ---
|
13:45
|
Visits
(until 18:00)
()
|
13:45
|
SM18 & CMS
()
|
|
13:30
|
--- Lunch break ---
|
20:00
|
Social Event
(until 23:00)
()
|
20:00
|
Bulgarian Dinner / Българска вечеря
(216/R-401 - Salle polyvalente PUMP HALL)
|
|