Bulgarian Teacher Programme

from Sunday, 23 July 2017 (17:00) to Saturday, 29 July 2017 (12:00)
CERN

        : Sessions
    /     : Talks
        : Breaks
23 Jul 2017
24 Jul 2017
25 Jul 2017
26 Jul 2017
27 Jul 2017
28 Jul 2017
AM
08:30
Lectures (until 12:15) (222/R-001)
08:30 Welcome to CERN and introduction to the program/ Добре дошли в ЦЕРН - Jeff Wiener (CERN)   (222/R-001)
08:45 Introduction to the programme / Въведение в програмaта - Plamen Stoianov Iaydjiev (Bulgarian Academy of Sciences (BG))   (222/R-001)
08:50 Introduction to the programme / Въведение в програмaта - Veronika Georgieva (Ministry of Education)   (222/R-001)
09:10 Introduction to CERN / Въведение в ЦЕРН - Zornitsa Zaharieva (CERN)   (222/R-001)
10:30 Introduction to Particle Physics / Въведение във физиката на елементарните частици - Plamen Stoianov Iaydjiev (Bulgarian Academy of Sciences (BG))   (222/R-001)
11:25 Detectors and Nuclear Electronics/ Детектори и ядрена електроника - Plamen Stoianov Iaydjiev (Bulgarian Academy of Sciences (BG))   (222/R-001)
08:30
Lectures (until 12:15) (6/2-024 - BE Auditorium Meyrin)
08:30 Introduction to accelerators and their future / Въведение в ускорителите и тяхното - Prof. Angelov Vladimir (Inst. for Nucl. Res. & Nucl. Energy - Bulgarian Academy of Sciences)   (6/2-024 - BE Auditorium Meyrin)
09:30 Introduction to CERN аaccelerator complex and its control / Въведение в комплекса ускорители на ЦЕРН и тяхното управление - Zornitsa Zaharieva (CERN)   (6/2-024 - BE Auditorium Meyrin)
10:35 Medical Physics / Медицинска физика - Katia Sergieva (Sofia University Hospital 'Tsaritsa Yoanna')   (6/2-024 - BE Auditorium Meyrin)
08:30
Lectures (until 11:00) (774/R-013)
08:45 Antimatter/Антиматерия - Rosen Matev (CERN)   (774/R-013)
09:45 Atomic nuclei: basic building blocks of matter / Атомни ядра: oсновни градивни клетки на материята - Georgi Ivanov Rainovski (University of Sofia (BG))   (774/R-013)
11:00
Visits (until 12:45) ()
11:00 AMS & CCC   ()
08:30
Lectures (until 12:00) (6/2-024 - BE Auditorium Meyrin)
08:30 Neutrino Physics - Mariyan Bogomilov (University of Sofia (BG))   (6/2-024 - BE Auditorium Meyrin)
09:35 Heavy Ions: Introduction to ALICE / Тежки йони: Въведение в ALICE - Peter Hristov (CERN)   (6/2-024 - BE Auditorium Meyrin)
10:45 Higgs discovery/ Откритието на Хигс бозона - Leandar Litov (University of Sofia (BG))   (6/2-024 - BE Auditorium Meyrin)
08:30
Visits (until 10:00) ()
08:30 Data Centre + Q&A   ()
10:15
Lectures (until 13:45) (6/2-024 - BE Auditorium Meyrin)
10:15 Bulgarian Teachers Programme - lessons, achievements and prospects / Българската учителска програма – уроци, постижения и перспективи - Svezhina Dimitrova (A)   (6/2-024 - BE Auditorium Meyrin)
11:15 CERN Education / Образованието в ЦЕРН - Ana Godinho (CERN)   (6/2-024 - BE Auditorium Meyrin)
12:00 Questionnaires and Evaluation of the Programme / Въпросници и оценка на програмата - Svezhina Dimitrova (A)   (6/2-024 - BE Auditorium Meyrin)
PM
20:00
Welcome to CERN! (until 21:00) ()
20:00 Welcome Reception - Jeff Wiener (CERN) Svejina Dimitrova   (61/1-201 - Pas perdus - Not a meeting room -)
12:15 --- Lunch break ---
13:45
Visits (until 17:30) ()
13:45 Idea Square & LEIR & ISOLDE   ()
12:15 --- Lunch break ---
13:30
Visits & Workshops (until 18:30) ()
13:30 Cloud Chamber Workshop & Microcosm + GLOBE   (143/R-003 - S'Cool LAB)
16:30 --- Coffee break ---
17:00 ATLAS & SC   ()
12:45 --- Lunch break ---
14:00
Social Events (until 22:00) ()
14:00 Discover Geneva / Открий Женева   ()
20:00 Official Dinner / Официална вечеря   (Hotel Edelweiss)
12:00 --- Lunch break ---
13:45
Visits (until 18:00) ()
13:45 SM18 & CMS   ()
19:30
Closing Session (until 22:30) (216/R-401 - Salle polyvalente PUMP HALL)
19:30 Closing session of the Bulgarian Teachers Program / Заключителна сесия на българската учителска програма   (216/R-401 - Salle polyvalente PUMP HALL)