5-10 May 2019
La Rochelle
Europe/Paris timezone

Participant List

  142 participants - (limited to 150)  
   
Maxim ALEXEEV INFN & U. Turin
Masakazu ATSUMI Innolux Japan
David ATTIE CEA/Irfu U. Paris Saclay
Stephan AUNE CEA/Irfu U. Paris Saclay
Bob AZMOUN Brookhaven National Lab
Markus BALL HISK, U. Bonn
Elisabetta BARACCHINI Gran Sasso Science Institute
Edgar BARLERIN LPC Caen
Giovanni BENCIVENNI LNF INFN Frascati
Deb Sankar BHATTACHARYA University of Würzburg
Jona BORTFELDT LMU Munich
Jérémy BOUGAMONT CEA/Irfu U. Paris Saclay
Amos BRESKIN Weizmann Institute
Vanessa BRIO U. of Catania
Florian BRUNBAUER CERN
Carl BUDTZ-JøRGENSEN Technical U. of Denmark
Antonio BULLA U. of Catania
Sabato Stefano CAIAZZA KPH Inst. - U. Mainz
Maximilien CHEFDEVILLE LAPP Annecy
Thibault CHEVALERIAS CEA/Irfu U. Paris Saclay
Paul COLAS CEA/Irfu U. Paris Saclay
Mara CORBETTA IPNL Lyon
Marco CORTESI Michigan State U.
Igor COSTA INFN
Gabriele Croci U. of Milano-Bicocca
Silvia DALLA TORRE INFN
Shuddha Shankar DASGUPTA INFN Trieste
Rui DE OLIVEIRA CERN
Klaus DEHMELT Stony Brook U.
Alain DELBART CEA/Irfu U. Paris Saclay
Klaus DESCH U. of Bonn
Emanuele DI MARCO INFN
Brian DORNEY U. Libre Bruxelles
Edoardo Maria FARINA Università di Pavia and INFN
Esther FERRER RIBAS CEA/Irfu U. Paris Saclay
Tomasz FIUTOWSKI AGH Krakow
Takeshi FUJIWARA AIST
Lucia GALLEGO MANZANO CERN
Piotr GASIK TU Munich, CERN
Peter GELTENBORT ILL Grenoble
Ioannis GIOMATARIS CEA/Irfu U. Paris Saclay
Jerome GIOVINAZZO CENBG
Kondo GNANVO University of Virginia
Mohit GOLA U. of Delhi
Hector GOMEZ CEA/Irfu U. Paris Saclay
Diego GONZALES-DIAZ IGFAE
Marek GRUCHAłA CERN
Bruno GUERARD ILL Grenoble
Philip HAUER HISKP - U. Bonn
Sebastien HERLANT GANIL
George IAKOVIDIS Brookhaven National Lab.
Mauro IODICE INFN Roma Tre
Aamir IRSHAD ULB Bruxelles
Hirohisa ISHIURA Kobe University
Fanny JAMBON CEA/Irfu U. Paris Saclay
Fabien JEANNEAU CEA/Irfu U. Paris Saclay
Yalçin KALKAN Muş Alparslan U.
Jochen KAMINSKI U. of Bonn
Yukihiro KATO Kindai University
Tatsuo KAWAMOTO CEA/Irfu U. Paris Saclay and U. Tokyo
Alexander KISELEV Brookhaven Nat. Lab.
Takao KITAGUCHI RIKEN
Thomas KLEMENZ TU München
Henry KLEST Stony Brook University
Makoto KOBAYASHI KEK IPNS
Vasily KUDRYAVTSEV Budker Inst. of Nucl. Phys.
Elena KULISH JINR Dubna
Marc  LABALME LPC Caen
Lukas LAUTNER TU Munich
Ignacio LAZARO ROCHE LSBB Rustrel
Stefano LEVORATO INFN Trieste
Wensheng LI Lanzhou U. of Technology
Jianbei LIU USTC China
Wei LIU Dep. of Engin. Phys., Tsinghua U.
Kam-Biu LUK U. California at Berkeley
Michael LUPBERGER University of Bonn
Anna MAKSYMCHUK JINR Dubna
Timofei MALTSEV Budker Inst. of Nucl. Phys.
Giada MANCINI LNF INFN Frascati
Benjamin MANIER CEA/Irfu U. Paris Saclay
Ioannis MANTHOS Aristotle U. Thessaloniki
Jeremie MERLIN CERN
Bartosz MINDUR AGH Krakow
Abe MITSURU Kyoto U.
Damien NEYRET CEA/Irfu U. Paris Saclay
Konstantinos NIKOLOPOULOS U. of Birmingham
Gábor NYITRAI Wigner RCP
Atsuhiko OCHI Kobe U.
Julien PANCIN GANIL
Vladimir PESKOV CERN
Benedicte PICCIRELLI CEA/Irfu U. Paris Saclay
Tanja PIERRET SUBATECH
Davide PINCI INFN - Roma
Marco POLI LENER LNF INFN Frascati
Nikola POLJAK U. Zagreb
Sébastien PROCUREUR CEA/Irfu U. Paris Saclay
Emilio RADICIONI INFN Bari
Niveditha RAMASUBRAMANIAN Stony Brook U.
Maxence REVOLLE CEA/Irfu U. Paris Saclay
Thomas ROGER GANIL
Leszek ROPELEWSKI CERN
Arindam ROY Weizmann Institute
Samuel SALVADOR LPC Caen - in2p3
Jerome SAMARATI CERN
Nadine SAUDRAIX/SAUZET LPSC
Fabio SAULI CERN
Lucian SCHARENBERG CERN & U. Bonn
Patrick SCHOLER U. of Freiburg
Philippe SCHUNE CEA/Irfu U. Paris Saclay
Laura SEGUI IGLESIA CEA/Irfu U. Paris Saclay
Dan SHAKED RENOUS Weizmann Institute
Tamara SHAKIROVA Budker Inst. of Nucl. Phys.
Lunlin SHANG LICP
Lev SHEKHTMAN Budker Inst. of Nucl. Phys.
Kim SHIN HYUNG Korea University
Ourania SIDIROPOULOU CERN
Ana Luisa SILVA I3N - U. of Aveiro
Steven SLOTE Stony Brook University
Guofeng SONG USTC
Jens SPANGGAARD CERN
Joël SURGET CEA/Irfu U. Paris Saclay
Yoko TAKEUCHI Tokyo Metropolitan Indus. Techno. Inst.
Toru TAMAGAWA RIKEN
Hans TAUREG  U. of Bonn
Fulvio TESSAROTTO INFN Trieste
Dominique THERS SUBATECH
Maksym TITOV CEA/Irfu U. Paris Saclay
Triloki TRILOKI INFN Trieste
Keisuke UCHIYAMA Tokyo U. of Science
Berkin ULUKUTLU TU München
Antonija UTROBICIC U. Zagreb, Faculty of science
Maxence VANDENBROUCKE CEA/Irfu U. Paris Saclay
Joao VELOSO I3N - U. of Aveiro
Rosamaria VENDITTI INFN Bari
Piet VERWILLIGEN INFN Bari
Xu WANG USTC
Craig WOODY Brookhaven National Lab
Vladislav ZAKHAROV Stony Brook University
Zhiyong ZHANG USTC China
Xiao ZHAO Shandong U. Jinan
Yi ZHOU USTC
Chengguang ZHU Shandong U. Jinan