Mar 15 – 18, 2021
Zoom
Europe/Zurich timezone

Committees

International Advisory Committee:

Ties Behnke (DESY, Germany) 
Ursula Bassler (IN2P3, France) 
Barry Barish (Caltech, USA) 
Pushpa Bhat (FNAL, USA) 
Pierluigi Campana (LNF Frascati, Italy)
Paul Collier (CERN, Switzerland) 
Dmitri Denisov (BNL, USA) 
Klaus Desch (U. Bonn, Germany) 
Bruce Dunham (SLAC, USA) 
Anne-Isabelle Etienvre (Irfu, France)
Lyn Evans (CERN, Switzerland) 
Brian Foster (Oxford U., UK) 
Fabiola Gianotti (CERN, Switzerland) 
Paul Grannis (SUNY Stony Brook, USA) 
Stuart Henderson (JLAB, USA)
JoAnne Hewett (SLAC, USA) 
Karl Jakobs (Freiburg U., Germany) 
Sachio Komamiya (Wasada U., Japan) 
Reiner Kruecken (TRIUMF, Canada)
Pavel Logatchov (BINP Novosibirsk, Russia)
Joe Lykken (FNAL, USA) 
Joachim Mnich (CERN, Switzerland) 
Abid Patwa (DoE, USA) 
Leonid Rivkin (EPFL Lausanne, Switzerland) 
Michael Roney (U. Victoria, Canada)
Mark Thomson (STFC, UK) 
Grigory Trubnikov (JINR, Russia)
Laurent Vacavant (CNRS/IN2P3, France)
Yifang Wang (IHEP Beijing, China) 
Sakue Yamada (Tokyo U., Japan)
Satoru Yamashita (Tokyo U., Japan) 
Hitoshi Yamamoto (Tohoku U./IFIC-Valencia, Japan/Spain)
Masanori Yamauchi (KEK, Japan)
Antonio Zoccoli (INFN, Italy)

 

International Program Committee (IPC):

Alain Bellerive (Carleton U., Canada)
Sergey Belomestnykh (FNAL, USA)
Jim Brau (U. Oregon, US)
Karsten Buesser (DESY, Germany)  
Philip Burrows (Oxford U., UK)
Nuria Catalan Lasheras (CERN, Switzerland)
Sarah Eno (Univ. of Maryland, US)
Keisuke Fujii (KEK, Japan)       
Juan Fuster (IFIC-Valencia, Spain) 
Frank Gaede (DESY, Germany)
Jie Gao (IHEP Beijing, China)
Yuanning Gao (Peking U., China)
Rohini Godbole (IIS Bangalore, India)
Andy Lankford (UC Irvine, USA)
Shin Michizono (KEK, Japan)
Hugh Montgomery (JLAB, USA)
Hitoshi Murayama (UC Berkeley, USA)
Kiyotomo Kawagoe (Kyushu U., Japan)
Laura Monaco (INFN Milano, Italy)
Tatsuya Nakada (EPFL Lausanne, Switzerland)
Olivier Napoly (Irfu, France)
Yasuhiro Okada (KEK, Japan)
Michael Peskin (SLAC, USA)
Frank Simon (MPI Munich, Germany)
Geoff Taylor (Univ. of Melbourne, Australia)
Junping Tian (Tokyo U., Japan)
Claude Vallee (IN2P3 / CPPM Marseille, France)
Andy White (U. Texas/Arlington, USA)
Marc Winter (IN2P3 / IJCLab, France)
Akira Yamamoto (KEK, Japan)

 

Organising Committee:

Alexia Augier (CERN, Switzerland)
Grace Fern Jackson (CERN, Switzerland)
Benno List (DESY, Germany)
Jenny List (DESY, Germany)
Aidan Robson (U. Glasgow, UK)
Philipp Roloff (CERN, Switzerland)
Thomas Sadenius-Schoerner (DESY, Germany)
Steinar Stapnes (CERN, Switzerland) -- Chair
Tomohiko Tanabe (WPI Kavli IPMU, U. Tokyo/KEK, Japan)
Maxim Titov (CEA-Irfu, France)
Marcel Vos (IFIC-Valencia, Spain)