May 27 – 31, 2013
CERN
Europe/Zurich timezone

List of registrants

105 participants

First Name Last Name Affiliation
Albert De Roeck CERN
Alessandro Pezzotta University of Milano-Bicocca
Andrea Murari JET
Andreas Kornmayer CERN / KIT
Andrew McCarthy EMBL
Andy Mösch Dectris Ltd.
Anton Kravchenko University of South Carolina
Balint Radics CERN / RIKEN
Benjamin Frisch CERN
Brian Pollack Northwestern University
Brian Syme CCFE
Bruno Guerard Institut Laue Langevin
Carlos Zorraquino Gaston CERN / LIP / UPM
Catherine Brandt CERN
Catherine de Borchgrave -
Chiara Casella ETHZ
Christian Angelsen Rutherford Appleton Laboratory
Christian Gallrapp CERN
Christian Schwarz ESA / ESTEC
Christian Joram CERN
Christopher Armaingaud CERN
David Lumb European Space Agency
Dubravka Sisak Jung Dectris Ltd
Eduardo del Castillo Sanchez CERN
Emmanuel Farhi Institut Laue Langevin
Enrico Chesta CERN
Erich Griesmayer CIVIDEC
Farah Ben Mimoun Bel Hadj CERN
Federica riva ESRF
Federico Alessio CERN
Felix Bachmair ETHZ
Fernando Lucas Rodriguez Case Western Reserve Uni./ CERN
Fong-Yih Kao-Haemisch Philips Technologie GmbH
Francesco Fienga INFN Napoli / CERN
Francesco Guescini Universite de Geneve
Gaia Maria Berruti CERN
Georg Auzinger CERN
Georgi Mitev INRNE
Giulia Romagnoli CERN
Hadi Behnamian IPM/CERN
Hannes Neugebauer CERN / University Hamburg
Hans Ulrich Kaeufl European Southern Observatory
Helmut SCHOBER Institut Laue-Langevin
Henri Mägi Tartu University
Ilya Surin Budker Institute of Nuclear Physics
Jamie Adams Centronic Ltd
Jan Hoss ETHZ
Jeremie Merlin CERN
Joachim Schulz European XFEL GmbH
John Morse ESRF
Jose Ojeda Andara EPFL
Karol Szymczyk Nat. Centre Nucl. Research, ESS
Kayleigh Roberts -
Liana Sirmane University of Latvia
Lucía CASTILLO GARCIA CERN/EPFL
Mahmut Sami KAVRIK Gebze Institute of Technology
Manuel Lozano Fantoba IMB-CNM (CSIC)
Marcos Fernandez Garcia Universidad de Cantabria
Mark Casali European Southern Observatory
Martin Aleksa CERN
Michael Moll CERN
Michal Platkevic IEAP / CTU
Milena Quittnat CERN / ETHZ
Mohsen Naseri CERN / IPM
Mythra V. Nemallapudi CERN
Nicolas Bekris KIT
Nicolas Di Vara CERN / Universita di Milano Bicocca
Patrick Van Esch Institut Laue Langevin
Patrik Thuiner CERN / University of Technology
Pawel Modrzynski CERN
Petia Petrova ISER, Bulg. Academy of Sciences
Petr Masek CTU
Pierre COURTOIS Institut Laue Langevin
Pietro Maoddi CERN
Piotr Warzybok Nat.Centre Nucl. Research, ESS
Rainer Schwemmer CERN
Raymond Barrett ESRF
Reinhold Dorn European Southern Observatory
Rob Veenhof CERN / Uludağ university
Roger Forty CERN
Rogerio Iope Sao Paulo State University
Simon Spannagel DESY
Sonia Fernandez Perez CERN
Stefan Fiedler EMBL
Stefan Gundacker CERN
Stefan Lueders CERN
Steven Leach University of Leicester
Styliani Orfanelli CERN / Univ. of Athens (GR)
Sune Jakobsen CERN / University of Copenhagen
Teddy Loeliger DECTRIS Ltd.
Thomas Eichhorn DESY
Thomas Frach Philips Digital Photon Counting
Thomas Tschentscher European XFEL
Tiina Naaranoja CERN / University of Helsinki (FI)
Tomas Slavicek CTU
Veronique Wedlake CERN
Viesturs Veckalns LIP
Vikas Sooden RAL-STFC
Vito Palladino CERN
Werner Riegler CERN
Witold Pokorski CERN
Wojciech Grabowski Nat.Centre for Nuclear Research
Xabier Sarasola Martin IPP
York Haemisch Philips Technologie GmbH
Zheng Liu University of Milano-Biccoca