9-13 March 2020
Guadeloupe Islands
America/Guadeloupe timezone

Confirmed Speakers

Preliminary list

  • Elisabetta Barachini (GSSI, L'Aquila)
  • Imre Bartos (Florida U.)
  • Michel Bertemes   (HEPHY Vienna)
  • Karl van Bibber  (University of Berkley)
  • Celine Boehm (University of Sydney)
  • Sougato Bose (College of London U.)
  • Patrick Brady (University of Wisconsin)
  • Johannes van den Brand (NIKHEF)
  • Dillon Brout (University of Pennsylvania)
  • Pierre-François Cohadon (LKB Paris)
  • Hélène Courtois  (IPNL, Lyon)
  • Markus Cristinziani  (University of Bonn)
  • Hans Dembinski (MPI)
  • Marian Douspis (IAS, Orsay)
  • Thomas Edwards (Stockholm University)
  • Guillermo Fernandez Moroni (FNAL)
  • Raphael Flauger (University of California San Diego)
  • Silvia Galli (IAP, Paris)
  • Gilles Gerbier (Qeen's University Canada)
  • François Hammer (GEPI Observatoire de Paris CNRS)
  • Frederic Henry-Couannier  (CPPM Marseille)
  • Bob Hirosky (University of Virginia)
  • Henk Hoekstra (Leiden U.)
  • Bruce Hoeneisen (USFQ, Ecuador)
  • Maximilio Isi (MIT)
  • Teppei Katori (King's College London)
  • Keiko Kokeyama (ICRR Tokyo)
  • Antoine Kouchner (APC Paris)
  • Greg Landsberg (Brown University USA)
  • Mathieu Langer (IAS, Orsay)
  • Thierry Lasserre (CEA IRFU)
  • Rebecca Leane (MIT)
  • Carla Macolino (IJCLab, Orsay)
  • Ivan Martinez-Soler (Northwestern University)
  • Michel Mayor (University of Geneva Switzerland)
  • Kianusch Merghan (MPI Garching Germany)
  • Susanne Mertens (MPP Germany)
  • Ricardo Murgia  (SISSA)
  • Lina Necib (Caltech)
  • Alexander Novikov  (University of Kansas)
  • Sergio Palomares-Ruiz (IFIC Valencia)
  • Dominic Pesce (Harvard)
  • Vivian Poulin (LUPM, Montpellier)
  • Christophe Royon (University of Kansas)
  • Laura Salvati (INAF, Trieste)
  • Marco Santimaria (INFN Frascati)
  • Leonardo Senatore  (University of Stanford)
  • Arman Shafieloo (KASI, Republic of Korea)
  • Mikhail Shaposhnikov (EPFL, Lausanne)
  • Sarah Schon (Queen's University Canada)
  • Eva Silverstein  (University of Stanford)
  • Alexei Smirnov (MPIK Heidelberg Germany)
  • Stefan Soldner-Rembold (University of Manchester)
  • Antonia Strubig (University of Edinburgh)
  • Sherry Suyu (MPA Garching Germany)
  • Kota Ueshima (Tohoku University)
  • Antonin Vacheret (Imperial College)
  • Eremey Valetov (Michigan State University)
  • Georges Vasseur (CEA IRFU France)
  • Pauline Vielzeuf  (SISSA Italy)
  • Aaron Vincent (Queen's University Canada)