Conveners
Plenary session: Monday AM
- Joao Varela (LIP Laboratorio de Instrumentacao e Fisica Experimental de Part)
- Barbara Erazmus (Centre National de la Recherche Scientifique (FR))
Plenary session: Monday PM
- Thomas Gehrmann
- Fabio Maltoni (Universite Catholique de Louvain (UCL) (BE))
Plenary session: Tuesday AM
- Mauro Mezzeto (INFN Padova)
- Valerie Gibson (University of Cambridge (GB))
Plenary session: Tuesday PM
- Ivica Puljak (Technical University of Split FESB)
- Claudia Wulz (Austrian Academy of Sciences (AT))
Plenary session: Wednesday AM
- Beate Heinemann (DESY and University of Freiburg (Germany))
- Barbara Erazmus (Centre National de la Recherche Scientifique (FR))
Plenary session: Wednesday PM
- Barbara Erazmus (Centre National de la Recherche Scientifique (FR))
- John Jowett (CERN)
Plenary session: Flash talks
- John Jowett (CERN)
Wolfgang Adam
(Austrian Academy of Sciences (AT)),
Wolfgang Adam
(HEPHY-Vienna)
15/07/2019, 12:00
Roberto Salerno
(Centre National de la Recherche Scientifique (FR))
15/07/2019, 12:30
Lucia Di Ciaccio
(Universite de Savoie Mont-Blanc (FR))
15/07/2019, 14:30
Isabell Melzer-Pellmann
(Deutsches Elektronen-Synchrotron (DE))
15/07/2019, 16:30
Giuliano Panico
(The Barcelona Institute of Science and Technology (BIST) (ES))
15/07/2019, 17:30
Katharina Mueller
(Universitaet Zuerich (CH))
16/07/2019, 09:00
Johannes Albrecht
(Technische Universitaet Dortmund (DE))
16/07/2019, 09:30
Francesco Forti
(INFN Sezione di Pisa, Universita' e Scuola Normale Superiore, P)
16/07/2019, 10:00
Marco Nardecchia,
Marco Nardecchia
(Sapienza Universita e INFN, Roma I (IT)),
Marco Nardecchia
(SISSA/ISAS)
16/07/2019, 10:30
Elisa Bernardini
(Laboratorio Nazionale del Gran Sasso (LNGS))
16/07/2019, 12:00
Barbara De Lotto
(Universita degli Studi di Udine (IT)),
Barbara de Lotto
(INFN Udine)
16/07/2019, 12:30
Gioacchino Ranucci
(Istituto Nazionale di Fisica Nucleare)
16/07/2019, 14:30
Francesca Di Lodovico
(University of London (GB))
16/07/2019, 15:00
Carlos de los Heros
(Uppsala University)
16/07/2019, 16:30
Marco Van Leeuwen
(Nikhef National institute for subatomic physics (NL))
17/07/2019, 09:00
Jan Fiete Grosse-Oetringhaus
(CERN)
17/07/2019, 09:30
Carlos Albert Salgado Lopez
(Universidade de Santiago de Compostela (ES))
17/07/2019, 10:30
Marek Kowalski
(Polish Academy of Sciences (PL))
17/07/2019, 12:30
Didier Claude Contardo
(Centre National de la Recherche Scientifique (FR))
17/07/2019, 15:00
Ezio Previtali
(INFN - National Institute for Nuclear Physics)
17/07/2019, 15:30
Ralph Wolfgang Assmann
(Deutsches Elektronen-Synchrotron (DE))
17/07/2019, 16:00
Christian Schwanenberger
(Deutsches Elektronen-Synchrotron (DE)),
Michael Tytgat
(Ghent University (BE))
17/07/2019, 17:00